آخرین وضعیت آب و هوا در کشور بیشترین میزان بارش منطقه متعلق به کجاست؟

کدخبر: 17971
تیم ایتی مایتی -  سحر تاج بخش، رئیس سازمان هواشناسی کشور در ساری گفت: تا امروز کمتر از یک میلیمتر نسبت به بارش‌های بلندمدت کمبود وجود دارد و پس از 4 سال کم بارشی، میانگین بارش کشور به نرمال بلندمدت رسید. تاج بخش افزود: وضعیت فعلی آبی کشور مطلوب است اما با توجه به ناپایدار بودن شرایط، مدیریت منابع آبی همچنان مهم است.
آخرین وضعیت آب و هوا در کشور بیشترین میزان بارش منطقه متعلق به کجاست؟

تیم ایتی مایتی –  سحر تاج بخش، رئیس سازمان هواشناسی کشور در ساری گفت: تا امروز کمتر از یک میلیمتر نسبت به بارش‌های بلندمدت کمبود وجود دارد و پس از 4 سال کم بارشی، میانگین بارش کشور به نرمال بلندمدت رسید. تاج بخش افزود: وضعیت فعلی آبی کشور مطلوب است اما با توجه به ناپایدار بودن شرایط، مدیریت منابع آبی همچنان مهم است.

تخفیف ویژه امروز :

قاب – کاور Prada diamond پرادا دیاموند سامسونگ اس 21 اف ای samsung s21fe

وی با اشاره به گرمایش و تغییر اقلیم کره زمین بویژه در غرب آسیا گفت: ایران بیشترین تنش آبی را در این منطقه دارد و تا منابع آب زیرزمینی کشور به شرایط مطلوبی نرسد همچنان خطر خشکسالی گسترده ایران را تهدید می کند.

رئیس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه 80 درصد تجهیزات هواشناسی از خارج وارد می‌شود افزود: با همراهی معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری از سال 1399 و در راستای فرمایشات رهبر معظم رهبری در رابطه با بومی‌سازی با چند شرکت دانش بنیان قرارداد ساخت تجهیزات کاربردی و مهم هواشناسی مانند رادارها، تجهیزات اندازه گیری دیدرویه باند برای حوزه هوانوردی و تجهیزات مرتبط با سنجش خاک و گرد و غبار منعقد شد.

تاج بخش با بیان اینکه مرکز تخصصی هواشناسی کشاورزی سال آینده در مازندران به بهره برداری می‌رسد، افزود: راهبرد سازمان هواشناسی تخصصی کردن مبحث پیش‌بینی هواشناسی است و در این راستا پژوهشکده این سازمان در یک سال آینده یک مرکز تحقیقات راهبردی برای هواشناسی کشاورزی در استان راه اندازی می کند.

آخرین وضعیت آب و هوا در کشور بیشترین میزان بارش منطقه متعلق به کجاست؟

نظر یادتون نره