دایورت کردن تماس چیست؟

در فناوری ارتباطات ، دایورت کردن یک ویژگی است که به کاربر این امکان را می دهد تا بتواند تماس های دریافتی خود را به یک شماره جایگزین ارسال کند که این امر می تواند یک تلفن ثابت یا شماره تلفن همراه باشد .
کاربران همچنین می‌توانند هدایت تماس های دریافتی را مستقیماً به پیغام گیر دستگاه نیز هدایت کنند . هنگامی که دایورت تماس فعال باشد، تماسی که با شماره اصلی گرفته می شود در شماره جایگزین زنگ می خورد و به طور خودکار به شماره تلفن قرار داده شده هدایت می‌شود .

مزایای استفاده از دایورت کردن تماس

– در دسترس بودن

بهترین مزایای دایورت کردن تلفن ثابت روی موبایل این است که باعث می شود پرسنل حتی در خارج از محیط کار نیز در دسترس باشند و تماس های تلفنی که با دفتر کار انجام می شود به تلفن همراه کارمند ارسال شود.
این کار باعث می شود که کسب و کار و تجارت شما همیشه در دسترس بوده و سرپا بماند و مشتری در هر زمان که بخواهد بتواند با کارمندان یا مدیریت شرکت ، کسب و کار یا تجارت شما صحبت نموده ، سوالات خود را بپرسد یا در خواست های خود را انجام دهد.

– جلوگیری از پیام صوتی

یکی دیگر از مزایای دایورت کردن تلفن ثابت روی موبایل ، افزایش دسترسی به کارمندان می‌باشد که این مسئله باعث می شود که مشتری با پیام صوتی مواجه نشود .
زیرا برخی از مشتریان از مواجه شدن با پیام‌های صوتی ناراحت شده و ممکن است اطمینان خود را نسبت به کسب و کار شما از دست بدهند . با استفاده از دایورت کردن تماس همیشه یک نفر پاسخگوی نیازهای مشتریان شما خواهد بود .

– افزایش حضور

دایورت کردن تلفن ثابت روی موبایل  باعث می شود تا مشتریان، حضور ، مسئولیت پذیری و پاسخگویی شما را بیشتر درک کنند . این امر موجب اعتماد بیشتر آنها به کسب و کار شما شده و مشتریان شما روز به روز افزایش یابد.

– پاسخگویی به تماس های مرتبط با کسب و کار از هر کجای دنیا

در گذشته رقابت برای مشاغل کوچک در صحنه های جهانی تقریباً غیر ممکن بود. خوشبختانه به لطف نو آوری های مدرن مانند دایورت کردن تلفن ثابت روی موبایل بازارهای جهانی حتی برای مبتدیان نیز قابل دسترسی تر شده و زمینه های پیشرفت بسیار گسترده تری را برای آنها ایجاد نموده است .
نکته مورد توجه در مورد استفاده از دایورت کردن تلفن ثابت روی موبایل این است که به شما این امکان را می دهد تا از هر جای دنیا بتوانید کسب و کار خود را به شرط داشتن سیگنال تلفن همراه انجام دهید ‌.
حتی در مواقعی که هیچ کس در دفتر کار شما وجود ندارد، سرویس انتقال تماس، تماس های ورودی را به موبایل شما هدایت می کند . این مسئله به شما این امکان را می دهد که حتی در هنگام حرکت و سفر نیز کسب و کار خود را پیگیری نموده و آن را انجام دهید.
حتی اگر سر خودتان بسیار شلوغ است نیز ، می توانید سیستم ارسال تماس را طوری تنظیم کنید که مشتری بتواند با سایر کارمندان صحبت نموده و به این ترتیب شرکت شما شانس خود را برای دریافت کردن همه تماس های مهم تجاری به حداکثر می رساند که این مسئله باعث پیشرفت هرچه بیشتر کارتان می شود.

نحوه دایورت کردن تلفن ثابت بر روی موبایل

برای این که بتوانید شماره تلفن ثابت خود را بر روی موبایل دایورت کنید، باید در تلفن ثابت ابتدا دکمه ستاره را فشار داده و سپس عدد ۲۱ را شماره گیری کنید و دوباره کلید ستاره را فشار داده و شماره موبایل مورد نظری که می خواهید تماس ها به آنجا هدایت شود را شماره گیری نمایید و در انتها کلید مربع را فشار دهید. (# شماره موردنظر *۲۱*)
پس از اینکه اعمال بالا را انجام دادید، بوق آزاد تلفن ثابت شما با صدای خاصی شنیده می شود که به معنی فعال شدن دایورت تماس می باشد .
شما همچنین می توانید به جای شماره گیری عدد ۲۱ از عدد ۵۷ نیز استفاده کنید.
در صورتی که می خواهید فقط زمان های خاصی که در محل کار یا منزل حضور ندارید، تماس های دریافتی شما به شماره مورد نظرتان منتقل شود، باید ابتدا کلید ستاره را در تلفن ثابت فشار داده و سپس عدد ۶۵ را شماره گیری نمایید و دوباره کلید ستاره را فشار داده و شماره مورد نظر را اعمال کنید و در انتها کلید مربع را فشار دهید . (#شماه موردنظر*65*)
در این صورت هنگامی که تلفن ثابت شما زنگ می خورد در صورت پاسخ ندادن پس از چهار زنگ به شماره موبایل مورد نظر هدایت می شود .

نحوه غیر فعال کردن دایورت تماس

برای غیر فعال کردن انتقال تماس باید از گوشی تلفن ثابتی که شماره آن را دایورت کرده‌اید، دکمه‌های مربع سپس ۲۱ و دوباره مربع را شماره گیری کنید. در صورتی که از عدد ۵۷ برای دایورت‌کردن استفاده کرده باشید، برای غیر فعال کردن آن باید کلید مربع سپس ۵۷ و دوباره کلید مربع را فشار دهید تا دایورت تماس غیرفعال شود.
برای غیر فعال کردن دایورت تماس در مواقع خاص نیز باید کلید مربع را فشار داده سپس عدد ۶۵ را وارد کنید و در انتها نیز کلید مربع را دوباره فشار دهید.