ادمین اینستا، شغلی که باید خیلی جدی گرفت

کدخبر: 13493
تیم ای تی مای تی - ادمین اینستا از جمله جایگاه های شغلی است که شاید به تازگی به چشم یک کار حرفه ای، تخصصی و جدی به آن نگاه می شود.
ادمین اینستا، شغلی که باید خیلی جدی گرفت

تیم ای تی مای تی – ادمین اینستا از جمله جایگاه های شغلی است که شاید به تازگی به چشم یک کار حرفه ای، تخصصی و جدی به آن نگاه می شود.

یعنی درست زمانی که اهمیت و پتانسل های پلتفرم اینستاگرام برای رشد هر نوع کسب و کار و فعالیتی به خوبی شناخته و پذیرفته شد؛

و در کنارش افراد دریافتند که کارِ رسیدگی هر روزه به محتوای پیج شان و مدیریت اینستاگرام کاری نیست که خودشان بتوانند به شکل هر روزه و تمام وقت روی آن زمان بگذارند، جایگاه شغلی ادمین اینستا یا ادمین پیج تعریف شد.

افراد با جایگاه های شغلی و شرایط مختلف نیاز به هرچه بیشتر دیده شدن از رسانه اینستاگرام را هر روز بیش از روز قبل حس می کنند و این در حالی است که همه نمی توانند برای خوب دیده شدن در این رسانه خودشان دست به کارِ کارهای اپراتوری و مدیریت پیج و حتی تولید محتوای منظم برای پیج شان شوند؛

چرا که ممکن است از اصل کار، بیزینس و فعالیتشان بمانند؛ از طرفی گویا کار در دنیای اینستاگرام برخلاف آن چه تصورش می رفت، تخصص می طلبد و باید متخصص اینستاگرام باشید تا بتوانید پیجی موفق و با شانس دیده شدن بالا برای خودتان دست و پا کنید.

اینستا ای تی مای تی ادمین اینستا، شغلی که باید خیلی جدی گرفت

ادمین اینستا، شغلی که باید خیلی جدی گرفت

چطور ادمین اینستا می تواند صفحه شما را منفجر کند؟

این تیتر ایهام دارد. اینکه چطور ادمین پیج شما می تواند صفحه تان را منفجر کند به دو صورت امکان پذیر است.

انفجار می تواند به معنای نابودی و از دست رفتن پیج شما باشد که با انجام حرکات غیر حرفه ای در پیج که بر خلاف الگوریتم های روز اینستاگرام است به سادگی امکان پذیر است و حتی این هنر از خودتان هم ساخته است که پیج را به فنا بدهید.

اما دومین نوع انفجار یک پیج اینستا توسط ادمین اینستا، حالتی است که انفجار به معنای شدت بالای دیدن شدن و حضور فوق العادۀ دنبال کننده ها باشد.

این انفجار معنای مثبتی دارد و قطعا از یک ادمین پیج غیر حرفه ای نوع انفجار حالت دوم ساخته نیست! در واقع یک ادمین حرفه ای با آگاهی کامل از الگوریتم های روز اینستاگرام که واقعا هر روز در حال تغییرات است، اقدامات به موقع، منظم و هدفمند، دریافت بهترین و جذاب ترین نوع تعامل از مخاطب در استوری ها و … می تواند پیج شما را به شکل مثبت منفجر کند!!!

به نظر شما این کار در شرایطی که تخصص لازم برای آن را نداشته باشید، الگوریتم های روز را ندانید و البته وقت کافی برایش صرف نکنید امکان پذیر است؟

مدیریت اینستاگرام واقعا کارِ همه نیست!

فروشگاه و مجله اینترنتی ای تی مای تی ادمین اینستا ادمین اینستا، شغلی که باید خیلی جدی گرفت

ادمین اینستا، شغلی که باید خیلی جدی گرفت

مدیر اینستاگرام شاید نسبت به ادمین اینستاگرام تخصص بیشتر و تسلط همه جانبه تری را بطلبد. در واقع یک ادمین پیج حرفه ای یا باید خودش مدیریت پیج را بداند و یا از سوی یک مدیر حرفه ای، برنامۀ مناسب پیج را دریافت و اجرایی نماید. در واقع هر آنچه که یک ادمین حرفه ای انجام می دهد باید زیر نظر یک مدیر اینستاگرام باشد.

اگر شما خودتان توانایی مدیریت پیج تان را داشته باشید(که کاری بسیار چند بعدی و زمان بر است) می توانید کارهای اجرایی را به یک ادمین حرفه ای بسپارید و در زمانتان صرفه جویی کنید. از سوی دیگر شما می توانید هم کار مدیریت اینستاگرام و هم کار ادمین صفحه اینستاگرام خود را به یک نفر و یا یک تیم حرفه ای و مطمئن بسپارید. همه این ها کاملا بستگی به شرایط شما، علم شما نسبت به اینستاگرام، زمان و حوصله تان دارد و البته هزینه ای که می خواهید برای رشد پیج اینستاگرام خود صرف کنید.

وظایف یک ادمین پیج حرفه ای

از مهم ترین وظایف یک ادمین متخصص اینستاگرام می توان به:

  • انتشار منظم و با برنامۀ پست ها و استوری ها
  • گرفتن تعامل از مخاطب و درگیر کردن او با پیج
  • تهیه استوری از همه آنچه می تواند برای مخاطب صفحه شما جذاب باشد (مثل پشت صحنه ها، اتفاقات کمی شخصی و جذاب، موج سواری بر اتفاقات روزمره، معرفی شما و ایجاد هایلایت و …)
  • پاسخگویی به مخاطب در دایرکت و کامنت ها در سریع ترین زمان ممکن و تبدیل مخاطب به مشتری بالفعل
  • ایجاد ارتباط مناسب و خوب با مشتریان
  • پیگیری ها و خدمات پیش، حین و پس از فروش

اشاره کرد که البته زیر سایه یک مدیریت حرفه ای امکان پذیر است.

فروشگاه و مجله اینترنتی ای تی مای تی ادمین اینستا ادمین اینستا، شغلی که باید خیلی جدی گرفت

ادمین اینستا باید متخصص اینستاگرام باشد؟

قطعا متخصص بودن ادمین پیج در لیست وظایف نام برده شده و یا سایر وظایفی که ممکن است به او محول شود نقش تعیین کننده دارد. به خصوص برقراری ارتباط مناسب با هر تیپ شخصیتی مخاطب و مشتری می تواند از هنرها و تخصص های یک ادمین حرفه ای باشد که از همه ساخته نیست.

اما اقدامات یک ادمین باید توسط یک مدیر متخصص اینستاگرام مدیریت شود و برنامه ها از سوی او تهیه، تنظیم و چک شود تا بهترین نتیجه حاصل شود. می توان گفت که مدیر اینستاگرام در جایگاه کارگردان و سناریست و ادمین اینستا در جایگاه یکی از بازیگران اصلی پیج است.

چطور ادمین اینستاگرام حرفه ای و مطمئن پیدا کنیم؟

بیایید صادق باشیم! پیدا کردن یک ادمین که به صورت فردی کار می کند می تواند برای شما ارزان تر تمام شود.

اما آیا تعهدات، دسترسی و پاسخگویی او مانند ادمینی که در یک تیم حرفه ای و مشخص کار می کند است؟ آیا ممکن نیست اتفاقاتی از قبیل پیدا کردن شغلی بهتر از ادمینی پیج شما برایش رخ دهد و در عرض یک روز صفحه شما روی هوا بماند؟

قطعا وقتی شما با یک مجموعه معتبر برای اموری مثل مدیریت پیج اینستاگرام و یا ادمینی پیج خود قرارداد می بندید، خیالتان از هر جهت آسوده تر خواهد بود.

هزینه ها هم آنقدر منطقی و اصولی تمام می شود که قطعا برای تان به نسبت آسودگی خیال و موفقیت حتمی صفحه تان  با ارزش خواهد بود. پس از جمله جاهایی که صرفه جویی به کارتان نخواهد آمد و سبب ضرر و زیان خواهد بود، انتخاب یک ادمین و یا مدیر پیج اینستاگرام از مرجعی نامعتبر و نا مطمئن اما کمی ارزانتر است.

(آن هم شاید ارزانتر چون سایت ها و مجموعه هایی مثل ایران مایند بر اساس تعرفه های مشخص کار می کنند).

ادمین اینستا، شغلی که باید خیلی جدی گرفت

نظر یادتون نره