استعلام سیم کارت های بنام ثبت شده

کدخبر: 389
تیم ایتی مایتی - یکی از ضروری ترین کارهایی که هر فرد باید آن را انجام داده و از آن غافل نشود، استعلام سیم کارت های بنام خود است ، زیرا پس از به نام شدن سیم کارت مسئولیت تمامی کارهایی که با این سیم کارت انجام می گیرد با صاحب سیم کارت می باشد. برای دانستن نحوه استعلام کارت های به نام توصیه می شود این مقاله را تا انتها بخوانید.
استعلام سیم کارت های بنام ثبت شده

تیم ایتی مایتی – یکی از ضروری ترین کارهایی که هر فرد باید آن را انجام داده و از آن غافل نشود، استعلام سیم کارت های بنام خود است ، زیرا پس از به نام شدن سیم کارت مسئولیت تمامی کارهایی که با این سیم کارت انجام می گیرد با صاحب سیم کارت می باشد.
برای دانستن نحوه استعلام کارت های به نام توصیه می شود این مقاله را تا انتها بخوانید.

استعلام سیم کارت های بنام ثبت شده ایتی مایتی

یکی از ضروری ترین کارهایی که هر فرد باید آن را انجام داده و از آن غافل نشود، استعلام سیم کارت های بنام خود است ، زیرا پس از به نام شدن سیم کارت مسئولیت تمامی کارهایی که با این سیم کارت انجام می گیرد با صاحب سیم کارت می باشد.
برای دانستن نحوه استعلام کارت های به نام توصیه می شود این مقاله را تا انتها بخوانید.
با پیشرفت علم و تکنولوژی و فراگیر شدن تلفن های همراه امروزه تقریباً تمام افراد دارای سیم کارت های به نام خود می باشند و به دلیل ارزان بودن سیم کارت های خطوط اعتباری افراد ممکن است سیم کارت های متعددی برای خود خریداری کنند که گاهی اوقات حساب آنها از دستشان در رفته و فراموش می کنند که چند سیم کارت به نام خود دارند.
حتی با توجه به اینکه تنها با استفاده از یک کپی کارت ملی و پرداخت مبلغ ناچیزی می‌توان خط های اعتباری را بنام کرد ممکن است اشخاصی بدون اطلاع شما خطوطی به نام شما خریده باشند.
در صورتی که فکر می کنید سیم کارت هایی دارید که آنها بی اطلاع هستید باید هرچه سریع تر با استعلام از سامانه استعلام ، آن خطوط را شناسایی و مسدود کنید، زیرا هر گونه جرم یا جرایمی که توسط آن سیم کارت صورت بگیرد شما به عنوان متخلف شناسایی می شوید .

تخفیف ویژه امروز :

هندزفری بلوتوثی گیمینگ لنوو مدل thinkplus Live Pods XG02

هندزفری بلوتوثی گیمینگ لنوو مدل thinkplus Live Pods XG02 ایتی مایتی

استعلام سیم کارت های بنام توسط شماره ملی و شماره موبایل انجام می شود . ضروری است پس از انجام این کار بلافاصله خطوطی را که به نام شما ثبت شده است را غیر فعال یا غیر قابل استفاده استفاده کنید.
در صورتی که مغایرتی در تعداد خطوط ثبت شده بنام مشترک وجود داشته باشد، مشترک می تواند برای اینکه از سوء استفاده های احتمالی که ممکن است با سیم کارت انجام شود، جلوگیری کند با مراجعه به خدمات مشترکین اپراتورها نسبت به مسدود کردن سیم کارت با ارائه کارت ملی خود اقدام کند.

استعلام سیم کارت های بنام ثبت شده ایتی مایتی

نحوه استعلام سیم کارت های بنام

پیگیری از طریق سامانه استعلام

وب سایتی برای استعلام سیم کارت های بنام توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایجاد شده است که استفاده از آن برای عموم آزاد بود و افراد می‌توانند با مراجعه به این وبسایت و وارد کردن اطلاعات خواسته شده تعداد سیم کارت هایی را که به نامشان ثبت شده است را مشاهده نمایند . نکته قابل توجه این است که هر مشترک تنها هر 10 روز یک بار می‌تواند از تعداد خطوطی که به نام خود ثبت است ، استعلام بگیرد.
شما می توانید با کلیک کردن بر روی اینجا به این سامانه وارد شوید یا برای ورود به سایت آدرس mobilecount.cra.ir را در مرورگر خود وارد کنید.
پس از وارد شدن به این سامانه باید به پایین صفحه رفته و گزینه های تایید قوانین سامانه را تیک زده، سپس بر روی مرحله بعد کلیک کنید.
در مرحله بعدی باید کد ملی ، شماره گذرنامه ، کد آزمایش ، کد پناهندگی یا کد هویت خود را انتخاب و فیلدهای مربوطه را پر کنید.
پس از وارد کردن اطلاعات، پیامکی با عنوان CRA.ir برای شما ارسال می شود که در آن تعداد سیم کارت های ثبت شده به نام شما ذکر شده است. تنها افرادی که حداقل یک سیم کارت به نام آنها در یکی از اپراتور همراه اول، ایرانسل تالیا یا رایتل ثبت شده باشد، می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

تخفیف ویژه امروز :

قاب – کاور Prada diamond پرادا دیاموند سامسونگ اس 21 اف ای samsung s21fe

قاب - کاور Prada diamond پرادا دیاموند سامسونگ اس 21 اف ای samsung s21fe

استعلام توسط پیامک

یکی دیگر از روش هایی که توسط آن می توانید سیم کارت هایی که به نام خودتان است را پیدا کنید ، استعلام توسط سامانه پیامکی می باشد . برای این کار باید کد ملی خود را به شماره ۳۰۰۰۱۵۰ یا ۳۰۰۰۵۰۴۹۰۱ پیامک کنید تا لیست سیم کارت های بنام شما برایتان ارسال شود .

استفاده از نرم افزار برای استعلام سیم کارت های بنام

نرم افزار های مختلفی توسط اپراتورهای مختلف برای استعلام سیم کارت های بنام طراحی شده اند. شما می توانید با نصب این نرم افزار ها تعداد سیم کارت هایی که به نام خودتان است را مشاهده کنید.
به عنوان مثال توسط نرم افزار “همراه من” که برای اپراتور همراه اول می باشد می توانید سیم کارت هایی که به نام خودتان است را مشاهده کنید.
با نصب این نرم‌افزار و ثبت نام در آن  و با فشردن گزینه پروفایل در قسمت بالا سمت راست برنامه می توانید تمامی شماره هایی که از همراه اول نام شما ثبت شده است را مشاهده کنید.
برای استعلام تعداد سیم کارت های بنام در اپراتور ایرانسل نیز باید نرم افزار “ایرانسل من” را نصب و در آن ثبت نام کنید. سپس باید به منوی آن رفته و گزینه فایل را انتخاب کنید تا لیست سیم کارت های ایرانسلی که به نام خودتان است را مشاهده کنید.