افزوده شدن قابلیت «یک بار مشاهده» به تصاویر واتس اپ

کدخبر: 1040

تیم ای تی مای تی – مقامات واتس اپ اعلام کرده اند که کاربران با استفاده از قابلیت جدید این نرم‌افزار می‌توانند تصاویر و ویدیوهایی را به مخاطبان خود ارسال کنند که تنها یک بار امکان مشاهده آنها وجود دارد. مقامات واتس اپ اعلام کرده اند که کاربران با استفاده از قابلیت جدید این نرم‌افزار

افزوده شدن قابلیت «یک بار مشاهده» به تصاویر واتس اپ

تیم ای تی مای تی – مقامات واتس اپ اعلام کرده اند که کاربران با استفاده از قابلیت جدید این نرم‌افزار می‌توانند تصاویر و ویدیوهایی را به مخاطبان خود ارسال کنند که تنها یک بار امکان مشاهده آنها وجود دارد.

مقامات واتس اپ اعلام کرده اند که کاربران با استفاده از قابلیت جدید این نرم‌افزار می‌توانند تصاویر و ویدیوهایی را به مخاطبان خود ارسال کنند که تنها یک بار امکان مشاهده آنها وجود دارد.

به نقل از  engadget، واتس اپ قابلیت تصاویر محو شونده را به نرم‌افزار خود خواهد افزود. کاربران با استفاده از این قابلیت جدید که تصاویر «یک بار مشاهده» نام دارد می‌توانند در چت‌های خود تصاویر یا ویدیوهایی ارسال کنند که تنها یک بار قابل مشاهده هستند.

جالب است بدانید که پیام رسان واتس اپ این قابلیت بسیار پر کاربرد را در ماه ژوئن در نسخه بتای خود گنجانده بود اما ویژگی یاد شده این هفته برای تمامی کاربران عرضه می‌شود و تمامی کاربران نسخه پایدار واتس اپ می‌توانند در صورت نیاز از آن استفاده کنند.

افزوده شدن قابلیت «یک بار مشاهده» به تصاویر واتس اپ ایتی مایتی

این ویژگی جدید به قابلیت تصویر محو شونده موجود در اینستاگرام و پیام رسان فیس بوک شباهت زیادی دارد. کاربران پس از به ثبت رساندن یک تصویر در واتس اپ می‌توانند آیکون تایمر نمایش داده شده را انتخاب کرده و گزینه «یک بار مشاهده» یا « view once » را برای آن تصویر فعال کنند. این تصاویر بر خلاف سایر فایل‌های چند رسانه‌ای ارسال شده در چت‌ها پیش نمایش نخواهند شد و نمی توان آنها را دانلود کرد.فیس بوک موارد کاربرد این قابلیت را بسیار زیاد دانسته است و اعلام کرده است که استفاده از این ویژگی روی عکس‌های حاوی اطلاعات حساس نظیر پسورد وای فای بسیار کاربردی خواهد بود. با این حال کاربران در رابطه با امنیت این قابلیت هنوز هم در تردید هستند.

افزوده شدن قابلیت «یک بار مشاهده» به تصاویر واتس اپ
افزوده شدن قابلیت «یک بار مشاهده» به تصاویر واتس اپ ایتی مایتی
این کمپانی در یک مقاله کمکی اظهار داشته است که دریافت کننده هنوز هم می‌تواند به هنگام باز کردن تصویری که تنها یک بار قابلیت مشاهده دارد از صفحه اسکرین شات یا اسکرین رکورد بگیرد و واتس اپ نیز ارسال کننده را از ثبت شدن اسکرین شات مطلع نخواهد کرد. همچنین این کمپانی اشاره کرده است که واتس اپ می‌تواند تصاویری که از قابلیت یک بار مشاهده استفاده می‌کند ولی از سوی دریافت کنندگان دیگر گزارش شده است را مشاهده کند.
بیشتر بخوانید :
Sledgehammer Talks Canceled Third-Person Call Of Duty - Game Informer

وب سایت چیست؟

به راحتی وبسایت بسازید + آموزش

 

افزوده شدن قابلیت «یک بار مشاهده» به تصاویر واتس اپ
نظر یادتون نره