اقدامات فوری بعد از خیس شدن تلفن همراه

کدخبر: 355

اقدامات فوری بعد از خیس شدن تلفن همراه در صورت خیس شدن تلفن نباید ناامید شوید ، زیرا راه کارهایی وجود دارد که می‌توانید گوشی هوشمند خیس شده خود را نجات دهید . گرما و آب دو تا از بدترین دشمنان تلفن های هوشمند می باشند . داغ شدن گوشی و گرما باعث آسیب به قطعات و

اقدامات فوری بعد از خیس شدن تلفن همراه

اقدامات فوری بعد از خیس شدن تلفن همراه

چگونه گوشی موبایل خیس را نجات دهیم؟ - دیجی‌کالا مگ

در صورت خیس شدن تلفن نباید ناامید شوید ، زیرا راه کارهایی وجود دارد که می‌توانید گوشی هوشمند خیس شده خود را نجات دهید .
گرما و آب دو تا از بدترین دشمنان تلفن های هوشمند می باشند . داغ شدن گوشی و گرما باعث آسیب به قطعات و کاهش عملکرد تلفن همراه شده و آب می‌تواند به طور کامل تلفن همراه را از کار بیندازد .
در سال های اخیر تولید کنندگان تلفن همراه تلاش کرده‌اند ،تلفن هایی تولید کنند که ضد آب بوده و در صورت قرار گرفتن در آب و خیس شدن خراب نشوند. همچنین برخی استارت آپ ها نیز سعی کرده‌اند که فروش کاورهای ضد آب برای تلفن های همراه را آغاز نموده و یا توسط کیسه های خشک کن تلفن های همراه را در برابر آب مقاوم کنند.
اگر چه کارشناسان عقیده دارند که احتمال بازگردانی دستگاه هایی که خیس می شوند بسیار کم است ، اما راههایی برای بازگردانی عکس و مخاطبین وجود دارد .

چگونه گوشی خیس را خشک کنیم؟ (۱۲ مرحله برای خشک کردن گوشی در آب افتاده)

آیا گوشی آب خورده و خیس شده درست می شود؟

متاسفانه اکثر تلفن های هوشمند ضد آب نیستند و حتی چند قطره آب می تواند به عملکرد دستگاه آسیب برساند . یک گوشی خیس شده می تواند دچار سیاه شدن صفحه ، شارژ نشدن باتری و در اکثر موارد روشن نشدن دستگاه شود .
در صورت خیس شدن تلفن نباید ناامید شوید ، زیرا راه کارهایی وجود دارد که می‌توانید گوشی هوشمند خیس شده خود را توسط آن ها تعمیر کنید .

1. تلفن همراه را روشن نکنید .

اگر هنگامی که گوشی هوشمند شما درون آب افتاد یا خیس شد خاموش شد ، بدترین کاری که می توانید با انجام دهید این است که سعی کنید آن را روشن کنید . زیرا این کار می تواند یک اتصال کوتاه ایجاد کند .
در صورتی که تلفن همراه خیس شده خاموش نشده باشد ، آن را به صورت عمودی قرار داده و سپس کارت حافظه ، سیم کارت و باتری را از آن جدا کنید .
همچنین هیچ دکمه یا کلیدی را در آن فشار ندهید . زیرا باعث خیس تر شدن قسمت های داخلی آن می شوید.

اگر موبایلتان خیس شده یا در آب افتاده ابتدا این اقدامات را انجام دهید! -  جالب آموز

2. باتری و سیم کارت را دستگاه خارج کنید .

یکی دیگر از کارهایی که پس از خیس شدن گوشی باید فوراً انجام دهید خارج کردن باتری و سیم کارت از درون دستگاه می باشد . زیرا با این عمل از کار کردن مدارهای الکترونیکی جلوگیری می‌شود .
پس از خارج کردن باتری ، داخل دستگاه و همچنین باتری را با یک دستمال به خوبی خشک کنید . همچنین سیم کارت را نیز خارج کرده و آن را خشک کنید .

3. سعی کنید آبی که به درون دستگاه رفته را تخلیه کنید .

بدون اینکه گوشی را خیلی تکان دهید سعی کنید آب را از درون دستگاه تخلیه کنید . جابجایی بیش از حد گوشی می‌تواند باعث شود تا آب پخش شود . برای انجام این کار می توانید از جارو برقی استفاده کنید .
با استفاده از جارو برقی می توانید مایع باقی مانده در داخل دستگاه در جائی که نمی‌توان از پارچه استفاده نمود را مکش کنید. قطره های آب ممکن است در سوراخ هایی مانند درگاه شارژ ، پلاگین هدفون و غیره رفته باشند .
اما برای انجام این کار از سشوار استفاده نکنید ، زیرا گرما می تواند به اجزای داخلی موبایل برساند .

روش ها و راه حل نجات گوشی خیس شده | پلازامگ

4. گوشی را درون برنج قرار دهید .

یک ظرف شیشه ای یا پلاستیکی را پر از برنج خام نموده و گوشی خیس شده درون برنج خشک قرار دهید . سپس آن را به مدت ۲۴ ساعت در جایی که خشک است قرار دهید . برنج دارای ذرات ریز گردی است که رطوبت موجود در دستگاه را جذب می کند . پس از طی این مدت سعی کنید تلفن همراه را روشن کنید .

5. گوشی خیس شده را در آفتاب قرار دهید .

گزینه دیگر برای خشک کردن تلفن همراه خیس شده قرار دادن آن بر روی یک دستمال در جلوی آفتاب می باشد .
نکته قابل توجه در این مورد این است که شما نباید گوشی را که به مدت طولانی در مقابل آفتاب قرار داده شده است را ترک کنید . زیرا گرمای بیش از حد می‌تواند به آن آسیب برساند .

روش‌های خشك كردن گوشي خيس شده و اقدامات لازم برای جلوگیری از خیس شدن دستگاه

6. استفاده از ژل سیلیکا

استفاده از ژل سیلیکا به صورت بسته بندی های کوچک در محصولاتی که باید خشک بمانند مانند قطعات الکترونیکی ، دارو ، لباس و غیره رایج می باشد .عملکرد ژل سیلیکا مشابه برنج است و در جذب رطوبت نقش موثری دارد . گوشی را درون ژل سیلیکا برای چند ساعت قرار دهید.

7. فرو بردن تلفن خیس شده در الکل خالص

یکی بهترین راه حل ها برای تلفن هوشمند خیس شده استفاده از الکل خالص می باشد ، اما این مورد یکی از مواردی است که به آمادگی و شجاعت زیادی نیاز دارد.
این عمل ممکن است کمی دشوار باشد . زیرا برای اجرای این عمل باید از الکل ایزوپروپیل خالص استفاده نمود و این نوع الکل معمولا در خانه در دسترس نیست . همچنین برای استفاده از آن مانند سایر مواد شیمیایی باید احتیاط فراوان کرد زیرا بسیار قابل اشتعال می باشد .
با فرو بردن تلفن همراه خیس شده در الکل خالص به سرعت آب آن تبخیر می شود بدون آنکه اثری از آب در آن باقی بماند .
بنابراین درصورتی که بدانید چگونه این روش را انجام داده و آن را کنترل کنید یکی از بهترین راه حل ها می باشد .

آیا گوشی اب خورده تعمیر میشود؟ - آداک فیکس

افتادن گوشی در آب شور یا آب دریا

در صورتی که تلفن همراه در آب شیرین افتاده باشد ، ارزش آن را دارد که با انجام مراحل بالا تلاشی برای احیای آن انجام دهید ، اما اگر گوشی در آب نمک افتاده باشد مانند افتادن در دریا یا درون آبی که پر از مواد حل شده می باشد فرورفته باشد بهترین کار این است که برای تعمیر آن از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید . زیرا لازم است بررسی شود که درون دستگاه رسوب نمکی وجود ندارد و یا آیا امکان حذف آنها وجود دارد یا خیر .

پس از انجام مراحل بالا باید سعی کنید تا تلفن همراه خود را روشن کنید و سیستم آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به درستی کار می کند .

آموزشگاه تعمیرات موبایل به همراه معرفی به کار | آموزش تخصصی تعمیرات موبایل  - اقدامات لازم پس از خیس شدن گوشی |خیس شدن گوشی لمسی | خیس شدن گوشی موبایل  | افتادن موبايل در آب
در صورتی که گوشی شما روشن نشود ، ممکن است باتری آن آسیب دیده باشد . در این صورت می توانید باتری را تعویض نموده و گوشی را شارژ کنید تا ببینید مشکل برطرف می شود یا نه .
در صورتی که همه چیز خوب پیش رفت نیز نباید به گوشی خود اعتماد کنید و برای بررسی خرابی تجهیزات سریعا آن را به تعمیرکار موبایل نشان دهید .
همیشه سعی کنید از اطلاعات تلفن‌همراه خود پشتیبان گیری کنید تا در صورتی که دچار چنین مسائلی شدید بتوانید اطلاعات خود را بازگردانید .

اخبار مرتبط