اپل به روزرسانی بازی شطرنج مک پس از 12 سال

کدخبر: 17124
تیم ایتی مایتی - اپل در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان خود از تعهد به هوش مصنوعی مولد خبر داد و تمرکز خود را روی معرفی قابلیت‌های iOS 18 قرار داد، اما طبق معمول بسیاری از تغییرات جدید سایر سیستم‌عامل‌های این شرکت معرفی نشد. حالا عده‌ای از کاربران از تغییرات مک اواس جدید خبر داده‌اند و جالب آنکه یکی از این تغییرات، مربوط به نسخه جدید بازی شطرنج یا Chess است.
اپل به روزرسانی بازی شطرنج مک پس از 12 سال

تیم ایتی مایتی – اپل در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان خود از تعهد به هوش مصنوعی مولد خبر داد و تمرکز خود را روی معرفی قابلیت‌های iOS 18 قرار داد، اما طبق معمول بسیاری از تغییرات جدید سایر سیستم‌عامل‌های این شرکت معرفی نشد. حالا عده‌ای از کاربران از تغییرات مک اواس جدید خبر داده‌اند و جالب آنکه یکی از این تغییرات، مربوط به نسخه جدید بازی شطرنج یا Chess است.

اداپتور – شارژر دیواری ایفون اصلی مدل 20 وات B/A

به گزارش 9to5Mac، در کنار ویژگی Mirroring آیفون و ویژگی‌های هوش مصنوعی Safari، کاربران اولین بتای macOS 15 می‌گویند که در این نسخه به‌روزرسانی جدیدی برای بازی شطرنج اپل مشاهده کرده‌اند. این بازی از سال 2012 هیچ آپدیت و بهبود خاصی دریافت نکرده بود.

اپل اپل به روزرسانی بازی شطرنج مک پس از 12 سال ایتی مایتی

اپل آخرین‌بار بازی شطرنج خود را دوازده سال پیش به‌روز کرده بود، زمانی که هنوز نسخه‌های سیستم‌عامل مک خود را به نام گربه‌های بزرگ معرفی می‌کرد. با OS X Mountain Lion، اپل پشتیبانی از Game Center را به‌همراه پس‌زمینه براق و برخی موارد اضافه کوچک دیگر به بازی Chess اضافه کرد.

سال بعد، اپل گفت که استفاده از نام گربه‌سانان برای سیستم‌عامل کامپیوترهای مک تمام شده است و شروع به استفاده از نام مکان‌های «الهام‌بخش» در کالیفرنیا برای نام‌گذاری به‌روزرسانی‌های مک کرد. در سال‌های پس از آن، اپل بازی شطرنج خود را به همان صورت نگه داشت، و تاکنون از به‌روزرسانی آن غفلت کرده بود.

 اپل به روزرسانی بازی شطرنج مک پس از 12 سال ایتی مایتی

ویژگی‌های آپدیت اپل برای بازی شطرنج مک

آخرین نسخه Chess for Mac دارای مهره‌های براق‌تر و واقعی‌تر و همچنین پس‌زمینه‌ای بافت‌دار است. بااین‌حال، نسخه جدید این بازی دارای تم‌های کمتری است. در این به‌روزرسانی تم چمن حذف شده است. البته از نظر فنی ممکن است اپل تغییرات دیگری را قبل از خروج macOS Sequoia از نسخه بتا و انتشار گسترده‌تر برای این بازی در نظر داشته باشد.

اگر مک دارید و به بازی شطرنج علاقه‌مند هستید، احتمالاً این بازی به‌روزشده برای‌تان سرگرم‌کننده باشد.

اپل به روزرسانی بازی شطرنج مک پس از 12 سال ایتی مایتی

نظر یادتون نره