بازگشت سونی اکسپریا به یک طراحی جدید

کدخبر: 15552
تیم ایتی مایتی - ظاهرا طراحی سونی اکسپریا 1 مارک 6 – Xperia 1 VI مشابه نسل قبل، اما صفحه نمایش آن پهن‌تر و کوتاه‌تر است.
بازگشت سونی اکسپریا به یک طراحی جدید

تیم ایتی مایتی – ظاهرا طراحی سونی اکسپریا 1 مارک 6 – Xperia 1 VI مشابه نسل قبل، اما صفحه نمایش آن پهن‌تر و کوتاه‌تر است.

رندرهای تازه‌ای منتشر شده که طراحی آشنای گوشی سونی اکسپریا VI 1 را نشان می‌دهند. منبع انتشار تصاویر، سایز صفحه نمایش آن را 6.5 اینچ توصیف کرده است. جک هدفون و دکمه اختصاصی شاتر دوربین هم در این عکس‌ها دیده می‌شوند.

قاب – کاور رنگی ایفون 11 معمولی iphone 11

قاب - کاور ایفون ایتی مایتی

ظاهرا با یک گوشی به‌ابعاد 161.9 در 74.5 در 8.4 میلی‌متر روبه‌رو هستیم. این یعنی در قیاس با مدل قبلی (که ابعاد 165 در 71 در 8.3 میلی‌متری داشت)، طول اکسپریا 1 مارک 6 کمتر و عرض آن بیشتر شده است. پس باید گفت در نسل ششم سری Xperia 1 شاهد وداع با نسبت تصویر نامرسوم 21:9 خواهیم بود.

امروزه بیشتر گوشی‌های هوشمند نسبت تصویر ۱۹:۹ یا ۲۰:۹ دارند و ظاهرا سرانجام غول ژاپنی هم برای پرچمدار جدید خود، یکی از این دو را برگزیده است.

حتی گفته می‌شود سونی از رزولوشن 4K هم دست کشیده؛ چیزی که در نگاه اول یک ایده محشر به‌نظر می‌رسید. اما در واقع آن‌طور که باید و شاید، صفحه نمایش 4K مورد استقبال بازار موبایل قرار نگرفت و به عاملی برای افزایش فروش گوشی‌های سونی نسبت به رقبا تبدیل نشد.

بازگشت سونی اکسپریا به یک طراحی جدید ایتی مایتی

هنوز زمان رونمایی از سونی اکسپریا VI 1 مشخص نیست؛ ولی از آنجایی که اکسپریا ۱ مارک ۵ در ماه مه سال گذشته معرفی شده بود، بعید نیست گوشی جدید هم در ماه آینده میلادی از راه برسد.

بازگشت سونی اکسپریا به یک طراحی جدید

نظر یادتون نره