باز کردن قفل صفحه تلفن اندرویدی بدون پسورد!

کدخبر: 361
تیم ایتی مایتی - گذاشتن قفل صفحه روی تلفن های هوشمند اندرویدی روشی برای خصوصی نگه داشتن محتویات درون دستگاه می باشد .  در عصری که اطلاعات شخصی ، حرفه ای و مالی از طریق تلفن همراه رد و بدل و نگهداری می شوند ، قفل کردن گوشی هوشمند به جای اینکه یک انتخاب باشد، یک ضرورت محسوب می شود. در صورتی که رمز یا الگوی قفل تلفن خود را فراموش کنید راه هایی برای باز کردن قفل صفحه تلفن اندرویدی وجود دارد .
باز کردن قفل صفحه تلفن اندرویدی بدون پسورد!

تیم ایتی مایتی – گذاشتن قفل صفحه روی تلفن های هوشمند اندرویدی روشی برای خصوصی نگه داشتن محتویات درون دستگاه می باشد .

باز کردن قفل صفحه تلفن اندرویدی بدون پسورد! ای تی مای تی

 

در عصری که اطلاعات شخصی ، حرفه ای و مالی از طریق تلفن همراه رد و بدل و نگهداری می شوند ، قفل کردن گوشی هوشمند به جای اینکه یک انتخاب باشد، یک ضرورت محسوب می شود. در صورتی که رمز یا الگوی قفل تلفن خود را فراموش کنید راه هایی برای باز کردن قفل صفحه تلفن اندرویدی وجود دارد . اسکنر اثر انگشت در دستگاه های مدرن که پسورد راحت تری به عنوان پشتیبان در تلفن های همراه می باشند، راهی آسان برای کسانی است که اغلب رمز ورود های خود را فراموش می کنند. روش هایی وجود دارند که در صورت فراموش کردن رمز عبور خود می توانید دوباره به تلفن همراه اندرویدی خود دسترسی پیدا کنید. در این مقاله به آموزش بهترین راه حل ها برای باز کردن قفل صفحه تلفن اندرویدی فراموش شده پرداخته ایم .

همه چیز در مورد باز کردن قفل صفحه تلفن اندرویدی

۱. باز کردن قفل صفحه در تلفن اندرویدی با قفل هوشمند

قفل هوشمند یک ویژگی در اندروید است که به شما این امکان را می دهد تا شرایط خاصی را تعیین کنید که بتوانید قفل قفل صفحه را باز کنید .
شما می توانید آن را در تنظیمات-> موقعیت مکانی-> قفل هوشمند پیدا کنید. برای تغییر این ویژگی لازم است رمز ورود فعلی خود را وارد کنید و یکی از 5 گزینه ممکن را برای باز کردن قفل تلفن هوشمند خود بدون‌رمز انتخاب کنید که شامل موارد زیر می باشند:
– تشخیص حرکت بدن : تلفن حس می کند که شما آن را حمل می کنید و به طور خودکار قفل می ماند.
–  مکان های آشنا :  این الگو هنگامی که به آدرسی که انتخاب کرده اید، نزدیک می شوید قفل صفحه را باز می کند.
– دستگاه های قابل اعتماد : توسط این الگو ، قفل دستگاه هنگام اتصال به دستگاه های قابل اعتماد باز می شود، مانند زمانی که به بلوتوث متصل هستید.
– چهره مطمئن : این روش برای باز کردن قفل تلفن از تشخیص چهره استفاده می کند.
– مطابقت صوتی : این الگو هنگامی که صدای قابل اعتمادی را می شنود ، قفل صفحه تلفن هوشمند اندرویدی را باز می کند. در صورتی که یک یا چند مورد از این گزینه‌ها را قبل از وارد کردن رمز عبور خود تنظیم کرده باشید می توانید از آنها برای بازگشت به تلفن خود استفاده کنید. با این حال شما نمی توانید تنظیمات قفل هوشمند را بدون وارد کردن گذرواژه فعلی خود تغییر دهید . بنابراین شما هنوز هم نیاز به بازگشت به تنظیم مجدد کارخانه دارید، اما حداقل می توانید ابتدا از همه چیز نسخه پشتیبان تهیه کنید.
لازم به ذکر است که این ویژگی ممکن است در همه گوشی های هوشمند ، وجود نداشته باشد.

باز کردن قفل صفحه تلفن اندرویدی بدون پسورد! ایتی مایتی

2. گزینه های دستگاه سامسونگ

اگر دارای تلفن همراه سامسونگ هستید ، باید بدانید که این شرکت در صورت فراموش کردن رمز عبور چند راه برای تنظیم مجدد کد قفل خود ارائه می دهد که شامل موارد زیر می باشند:

– استفاده از پین پشتیبان (فقط در نسخه های قدیمی اندروید)
اگر تلفن سامسونگ قدیمی تری دارید که اندروید 4.4 Kitkat با آن کار می کند ممکن است بتوانید یک پشتیبان برای رمز ورود آن تنظیم کنید و بعد از نادرست وارد کردن رمز عبور و الگویی خود، این مراحل را دنبال کنید: اگر آن را به یاد دارید روی گزینه پشتیبان PIN ضربه بزنید. کد پین خود را وارد کرده سپس روی انجام شد ضربه بزنید. برای تنظیم مجدد الگوی قفل صفحه به تنظیمات قفل صفحه هدایت می شوید.

– سامسونگ برای تمام تلفن های خود ویژگی را ارائه می دهد که به شما این امکان را می دهد تا اگر تلفن گم کردید بتوانید از راه دور آن را مدیریت کنید. برای این کار لازم است از طریق اتصال وای فای یا داده تلفن همراه وارد حساب سامسونگ خود شوید. استفاده از Find My Mobile برای تنظیم مجدد کد عبور تلفن خود با حساب سامسونگ خود وارد شوید. به گزینه Unlock my Device بروید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.

باز کردن قفل صفحه تلفن اندرویدی بدون پسورد! ایتی مایتی

3. از PIN Prompt اندروید 4.4 برای باز کردن قفل صفحه نمایش استفاده کنید.

اگر تلفن قدیمی با اندروید 4.4 KitKat یا نسخه های قدیمی تر دارید ، می توانید رمز عبور خود را از طریق قفل صفحه تنظیم کنید . برای باز کردن حساب گوگل نیاز به مراحل زیر دارید : چند پین اشتباه را برای باز کردن قفل صفحه وارد کنید تا زمانی که پیام چندین تلاش ناموفق انجام داده اید و دوباره بعد از ۳۰ ثانیه امتحان کنید را مشاهده کنید .
روی الگوی فراموش شده ضربه بزنید و فوراً اطلاعات حساب گوگل خود را وارد کنید. آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید. اکنون گزینه تنظیم مجدد الگوی قفل صفحه خود را دارید، به سادگی بر روی برگه ورود به سیستم ضربه بزنید ، سپس به تنظیمات قفل صفحه رفته و یک الگوی جدید تنظیم کنید. متاسفانه گوگل این گزینه را در نسخه‌های جدید اندرویدی حذف کرده است.

9 آموزش حل مشکل فراموشی رمز اندروید و دور زدن صفحه قفل - گویا تک • آموزش و دانلود

4. هک تلفن همراه

اگر قفل هوشمند را تنظیم کرده اید و تلفن قدیمی ندارید  و روش های فوق به شما کمکی نکرد ،باید اقدامات جدی تری را انجام دهید که باعث هک شدن گوشی شما می شود. این راه ها تضمین کننده کار نیستند و در صورت عدم دقت می‌توانند به طور بالقوه تلفن شما را خراب کنند . بنابراین شما باید آنها را در صورت عدم کارکرد گزینه‌های دیگر امتحان کنید.

حذف فایل پین توسط ADB با استفاده از ابزار Android Debug Bridge می توانید از طریق رایانه خود به فایل های تلفن خود دسترسی پیدا کنید. شما می توانید از این روش برای پاک کردن فایل های کنترل امنیت قفل گوشی استفاده کنید . با این حال این روش تنها در صورتی عملی خواهد بود که :

– اشکال زدایی USB بر روی تلفن شما فعال شده است . اگر هرگز به پنل گزینه های برنامه نویسان نرفته اید آن را فعال نمی کند.
– به رایانه خود اجازه داده اید از طریق ADB به تلفن شما وصل شود.
– تلفن شما رمزگذاری نشده است. با شروع Android Debug Bridge گوگل به کلیه تلفن های اندروید برای ارسال رمزگذاری نیاز دارد . بنابراین این گزینه برای دستگاه های جدیدتر کار نمی کند.
اگر شرایط فوق برقرار است  می توانید با مراحل زیر قفل تلفن خود را باز کنید :

تلفن خود را از طریق کابل usb به رایانه متصل کنید .  پنجره Command promt یا Terminal را در فهرست نصب ADB خود باز کنید. adb shell rm /data/system/gesture.key را تایپ کرده و اینتر را بزنید. تلفن خود را ریستارت کنید. بعد از انجام این کار قفل صفحه ایمن باید از بین برود. این یک شرایط موقتی است ،بنابراین پین یا الگوی قفل خود را مجدداً راه اندازی کنید.

باز کردن قفل صفحه تلفن اندرویدی بدون پسورد!

نظر یادتون نره