تلگرام آپدیت شد؛ از جستجوی هشتگ‌ها تا افکت برای پیام‌ها

کدخبر: 16323
تیم ایتی مایتی - تلگرام آپدیت جدیدی دریافت کرده است که به کاربران این پیام‌رسان اجازه می‌دهد به هشتگ‌های سراسری در کانال‌های عمومی دسترسی داشته باشند، به پیام‌های خود افکت‌های انیمیشنی اضافه کنند و شیوه نمایش متن در پست‌های حاوی تصویر را تغییر دهند.
تلگرام آپدیت شد؛ از جستجوی هشتگ‌ها تا افکت برای پیام‌ها

تیم ایتی مایتی – تلگرام آپدیت جدیدی دریافت کرده است که به کاربران این پیام‌رسان اجازه می‌دهد به هشتگ‌های سراسری در کانال‌های عمومی دسترسی داشته باشند، به پیام‌های خود افکت‌های انیمیشنی اضافه کنند و شیوه نمایش متن در پست‌های حاوی تصویر را تغییر دهند.

قابلیت‌های جدید آپدیت تلگرام

تلگرام از سال 2015 از هشتگ‌ها پشتیبانی می‌کند اما حالا تغییری مهم در این سیستم ایجاد شده است تا امکان جستجوی هشتگ‌ها بین همه کانال‌های عمومی وجود داشته باشد. زمانی که روی یک هشتگ کلیک می‌کنید، می‌توانید پست‌های دیگر کانال‌های عمومی را که از آن هشتگ استفاده کرده‌اند، ببینید.

هندزفری بلوتوثی گیمینگ لنوو مدل thinkplus Live Pods XG02

تغییر بعدی به افکت پیام‌های متنی مربوط می‌شود. در این آپدیت می‌توانید در چت‌های یک‌به‌یک، جلوه‌ای را در پیام خود قرار دهید تا هنگامی که مخاطب صفحه چت را باز می‌کند، انیمیشن آن را ببیند. همه کاربران تلگرام به 6 افکت دسترسی دارند، اما کاربران پریمیوم می‌توانند از صدها افکت بیشتر نیز استفاده کنند. برای استفاده از این افکت‌ها کافی است انگشت خود را روی دکمه Send نگه دارید و افکت مدنظر خود را انتخاب کنید.

تلگرام آپدیت شد؛ از جستجوی هشتگ‌ها تا افکت برای پیام‌ها

در به‌روزرسانی جدید تلگرام همچنین می‌توانید موقعیت کپشن عکس‌ها را تغییر دهید و آن‌ها را به بالای عکس‌ها منتقل کنید. پیش از این، کپشن همیشه در زیر عکس‌ها نمایش داده می‌شد. برای استفاده از این ویژگی کافی است انگشت خود را روی دکمه Send نگه دارید و گزینه Move Caption Up را انتخاب کنید.

تلگرام مدیریت شماره تلفن‌ها را نیز آسان‌تر کرده است. اکنون با ضربه‌زدن روی یک شماره در یک صفحه چت، یک منوی جدید را می‌بینید که گزینه‌های مختلفی نظیر ارسال پیام، آغاز تماس یا افزودن شماره به بخش مخاطبان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

تلگرام آپدیت شد؛ از جستجوی هشتگ‌ها تا افکت برای پیام‌ها

یکی از ویژگی‌های جدید تلگرام امکان کوتاه‌سازی بدنه نقل‌قول‌هاست. این ویژگی در واقع به شما اجازه می‌دهد تا در صورت استفاده از نقل‌قول‌های طولانی، تنها بخش کوچکی از آن را به‌نمایش بگذارید و بقیه نقل‌قول تنها در صورت تعامل کاربر باز شود و متن را به نمایش بگذارد.

در انتها در نسخه macOS نیز تغییری صورت گرفته است تا صفحه مربوط به تماس‌های صوتی و ویدیویی در تلگرام مشابه نسخه‌های iOS و اندروید بک‌گراندهای پویا و انیمیشن‌های زیبا داشته باشد.

تلگرام آپدیت شد؛ از جستجوی هشتگ‌ها تا افکت برای پیام‌ها

نظر یادتون نره