جذاب‌ترین خودرو‌های پلیس در جهان

کدخبر: 560
تیم ایتی مایتی -  همواره یکی از جذاب‌ترین موضوع‌های مطالعه برای هر فرد علاقه‌مند به دنیای خودرو بوده‌اند و دولت‌های مختلف نیز سعی می‌کنند تا با خرید خودرو‌های کارا و قدرت‌مند، قدرت نیروی پلیس تحت فرمان خود را افزایش دهند.
جذاب‌ترین خودرو‌های پلیس در جهان

تیم ایتی مایتی –  همواره یکی از جذاب‌ترین موضوع‌های مطالعه برای هر فرد علاقه‌مند به دنیای خودرو بوده‌اند و دولت‌های مختلف نیز سعی می‌کنند تا با خرید خودرو‌های کارا و قدرت‌مند، قدرت نیروی پلیس تحت فرمان خود را افزایش دهند.

خودرو‌های پلیس

همواره یکی از جذاب‌ترین موضوع‌های مطالعه برای هر فرد علاقه‌مند به دنیای خودرو بوده‌اند و دولت‌های مختلف نیز سعی می‌کنند تا با خرید خودرو‌های کارا و قدرت‌مند، قدرت نیروی پلیس تحت فرمان خود را افزایش دهند.

دوربین بالت 2053 تصویربرداری واید و عریض 3 مگاپیکسل

دوربین بالت ایتی مایتی

استفاده از خودرو‌های سریع در نیروی پلیس، مساله‌ای مرسوم در جهان است و بسیاری از کشور‌ها چنین خودرو‌هایی را برای نیروی پلیس خود به کار گرفته‌اند. با این حال جذابیت تنها به سرعت ختم نمی‌شود و خودرو‌های کوچک نیز ممکن است برای استفاده در نیروی پلیس کارایی داشته باشند.

در ادامه نگاهی به خودرو‌های جذاب مورد استفاده در نیروی پلیس برخی کشور‌های جهان خواهیم داشت. این خودرو‌ها به طور رسمی در نیروی پلیس کشور‌های یاد شده فعالیت کرده‌اند یا در حال فعالیت هستند. با ما همراه باشید تا جذاب‌ترین خودرو‌های پلیس جهان را مورد بررسی قرار دهیم.

فورد اینترسپتور، پلیس آمریکا

جذاب‌ترین خودرو‌های پلیس در جهان ایتی مایتی

برای سال‌ها نیرو‌های پلیس در ایالات متحده از فورد کراون ویکتوریا یا شورولت کاپریس به عنوان خودرو پلیس استفاده می‌کردند. سدان‌هایی سایز بزرگ با پیشرانه‌های حجیم که نمادی از صنعت خودروسازی آمریکا به شمار می‌رفتند. همزمان با افزایش محبوبیت شاسی‌بلند‌ها بین رانندگان، ادارات پلیس آمریکا نیز تصمیم گرفتند تا سدان‌های پرمصرف خود را با یک شاسی بلند اسپرت ترکیبی جایگزین کنند.

شرکت فورد همواره روابط خوبی با نیرو‌های پلیس آمریکا داشته است و خودرو‌های این شرکت نقش پررنگی را در خدمت به نیروی پلیس این کشور ایفا کرده‌اند. فورد اینترسپتور نیز گزینه جدید فورد برای نیروی پلیس ایالات مختلف آمریکا است که ترکیبی از سرعت، ثبات و هندلینگ را ارائه می‌دهد.

این خودرو با دو پیشرانه اکوبوست شش سیلندر خورجینی و هیبریدی قابل سفارش بوده که کارایی فوق‌العاده‌ای را برای این شاسی‌بلند ایجاد کرده است. مطابق اظهارات کمپانی FORD، فورد اینترسپتور تنها خودرو پلیس در جهان محسوب می‌شود که از آزمون تست تصادف عقب با سرعت ۷۵ مایل (۱۱۸ کیلومتربرساعت) سربلند بیرون آمده است.


هولدن کمودور، پلیس استرالیا

جذاب‌ترین خودرو‌های پلیس در جهان ایتی مایتی 1

برای چندین سال، هولدن کمودور به عنوان خودرو پلیس در استرالیا خدمت کرده است و نسل‌های مختلف این خودرو توسط نیروی پلیس این کشور مورد استفاده قرار گرفته‌اند. نیروی پلیس استرالیا به واسطه استفاده از سدان‌های اسپرت مورد تحسین دیگران قرار گرفته و هولدن کمودور نیز یکی از همین سدان‌های اسپرت و دوست داشتنی است.

آخرین نسل هولدن کمودور که توسط نیروی پلیس استرالیا مورد استفاده قرار می‌گیرد، به پیشرانه V۶ با حجم ۳.۶ لیتر مجهز است که حداکثر ۲۸۲ اسب‌بخار قدرت تحویل می‌دهد. این پیشرانه در برخی خودرو‌های جنرال موتورز همچون کادیلاک CTS و شورولت SS نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

آخرین نمونه‌های هولدن کمودور در سال ۲۰۱۶ به تولید رسیدند و شرکت مالک هولدن یعنی جنرال موتورز، خط تولید این برند را در سال ۲۰۱۷ تعطیل کرد. پلیس استرالیا پس از این ناچار خواهد بود تا از خودرو‌های وارداتی در ناوگان خود استفاده کند چرا که سایر خودروسازی‌های این کشور نیز به تعطیلی کشیده شده‌اند و تنها گزینه‌های قابل انتخاب، خودرو‌های خارجی هستند.


پورشه ۹۱۱، پلیس اتریش

جذاب‌ترین خودرو‌های پلیس در جهان ایتی مایتی 2

پلیس اتریش یکی از طرفداران پرشور پورشه ۹۱۱ است و از چند سال گذشته تاکنون این خودرو در ناوگان خود استفاده می‌کند. از زمانی که پورشه شرکت خودروسازی خود را پس از جنگ جهانی دوم بنیان نهاد، دولت اتریش یکی از مشتریان دائمی این شرکت بوده است.

پورشه ۹۱۱ پلیس اتریش در سال ۲۰۱۷ توسط وزارت کشور فدرال اتریش خریداری شد و به عنوان خودرو پلیس بزرگراه مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه‌بر این در گذشته یعنی در دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰، پورشه خودرو‌هایی را در اختیار ژاندارمری اتریش قرار داد و همچنین در سال ۲۰۰۶ وزارت کشور اتریش یک دستگاه پورشه ۹۱۱ را به عنوان خودرو پلیس بزرگراه خریداری کرد. این پورشه ۹۱۱ مدل ۲۰۱۷ نیز ادامه دهنده همکاری‌های طولانی دولت اتریش و شرکت پورشه است.


مرسدس بنز E۴۳ با کیت AMG، پلیس استرالیا

جذاب‌ترین خودرو‌های پلیس در جهان ایتی مایتی 3

همان‌طور که اندکی قبل اشاره شد، پس از تعطیلی کارخانه هولدن پلیس استرالیا ناچار شد تا از خودرو‌های وارداتی برای نیروی پلیس خود استفاده کند. هنگامی که اداره پلیس ایالت ویکتوریا این کشور در حال بررسی جایگزین‌های موجود برای خودرو‌های هولدن بود، طیف وسیعی از گزینه‌های موجود را رده بندی کرد که جذاب‌ترین گزینه این لیست مرسدس بنز E۴۳ AMG بود. این بنز سوپرسالن با قدرت ۳۹۵ اسب‌بخار که از پیشرانه ۳ لیتری V۶ توئین‌توربو تامین می‌شود، خودرویی جذاب برای استفاده در نیروی پلیس خواهد بود.


بی ام و i۸، پلیس جمهوری چک

جذاب‌ترین خودرو‌های پلیس در جهان ایتی مایتی 4

بی ام و i۸ خودرویی اسپرت و جذاب است که لذت رانندگی با یک خودرو هیبریدی را در اختیار راننده قرار می‌دهد. چند سال پیش BMW یک دستگاه از این خودرو را در اختیار پلیس جمهوری چک قرار داد و از این نیرو خواست تا بررسی کند که آیا این خودرو برای استفاده در نیروی پلیس این کشور مناسب است یا خیر.

پلیس جمهوری چک شش ماه یا بیست هزار کیلومتر فرصت آزمون داشت تا میزان کاربردی بودن بی ام و i۸ را مورد بررسی قرار دهد. متاسفانه این خودرو یکماه پس از تحویل به نیروی پلیس جمهوری چک در جریان حادثه‌ای آسیب دید!


فورد رنجر، پلیس افغانستان

جذاب‌ترین خودرو‌های پلیس در جهان ایتی مایتی 5

خودرو‌های پلیس زیادی در جهان وجود ندارند که قابلیت نصب یک مسلسل سنگین بر روی آن‌ها وجود داشته باشد. با توجه به نیاز‌های نیروی پلیس افغانستان و مشکلات امنیتی متعدد این کشور، استفاده از فورد رنجر برای پلیس این کشور کاملا منطقی به نظر می‌رسد. فورد رنجر با قابلیت‌های آفرودی فوق‌العاده و یک مسلسل کالبیر ۵۰، خودرویی منحصر به فرد برای نیروی پلیس افغانستان است.


لامبورگینی هوراکان، پلیس ایتالیا

جذاب‌ترین خودرو‌های پلیس در جهان ایتی مایتی 6

پلیس راهور ایتالیا از طرفداران لامبورگینی است و از دو دستگاه لامبورگینی گالاردو در ناوگان خود استفاده می‌کرد که یکی از آن‌ها حین تعقیب و گریز از بین رفت. به همین دلیل این نیرو تصمیم گرفت تا لامبورگینی هوراکان را جایگزین گالاردو از دست رفته کند. این خودرو به یخچال ویژه‌ای مجهز است که قابلیت حمل اعضای بدن را دارد و در مواقع لزوم می‌تواند برای نجات جان بیماران یا انتقال اندام‌های اهدایی نیز مورد استفاده قرار گیرد.


دوج چارجر، پلیس کانادا

جذاب‌ترین خودرو‌های پلیس در جهان ایتی مایتی 7

کرایسلر ۳۰۰ برای سال‌ها خودروی محبوب نیرو‌های پلیس در آمریکای شمالی بوده و حال نیز ادارات پلیس کانادا تصمیم گرفته‌اند تا از نمونه مشابه این خودرو یعنی دوج چارجر در ناوگان خود استفاده کنند. دوج نیز برای جلب رضایت ادارات پلیس آمریکا و کانادا، نسخه‌ای خاص از دوج چارجر را با پسوند Pursuit تولید کرده که مجهز به پیشرانه ۳.۶ لیتری V۶ به قدرت ۲۹۲ اسب بخار و سیستم انتقال قدرت تمام چرخ محرک است. نسخه خاص دوج چارجر Pursuit در پلیس سلطنتی کانادا و نیروی پلیس فدرال آمریکا یا FBI نیز در حال خدمت است.


رنو مگان RS، پلیس فرانسه

جذاب‌ترین خودرو‌های پلیس در جهان ایتی مایتی 8

نیرو‌های پلیس هر کشور عادت دارند تا از خودرو‌های تولید داخل استفاده کنند و ژاندارمری فرانسه نیز رنو مگان RS را برای استفاده در نیروی پلیس بزرگراه در نظر گرفته است. این خودرو‌ها از سال ۲۰۱۱ در حال خدمت هستند و به نسل سوم رنو مگان تعلق دارند. رنو مگان RS به پیشرانه چهار سیلندر توربوشارژر مجهز است و قدرت بیشتری نسبت به اکثر خودرو‌های موجود در اتوبان‌های فرانسه ارائه می‌دهد.

با این حال گزارش‌های مختلف، از هزینه‌های سنگین نگهداری این خودرو حکایت دارند. پیچیدگی فنی و گرانی قطعات رنو مگان RS ژاندارمری فرانسه را بر آن داشته تا به جای این خودرو، از اتومبیل‌های اسپرت و توانمند ضبط شده، برای گشت زنی و تعقیب استفاده کند.


بنز یونیماگ، پلیس آلمان

جذاب‌ترین خودرو‌های پلیس در جهان ایتی مایتی 9

یونیماگ برای نخستین بار در سال ۱۹۴۸ و به عنوان خودرویی سنگین تحت برند مرسدس بنز معرفی شد. یونیماگ خودرویی کاربردی برای استفاده در نیرو‌های آتش نشانی، جنگل‌بانی و راهداری است و قابلیت استفاده در معابر صعب‌العبور را دارد. پلیس هامبورگ آلمان نیز نسخه‌ای از این خودرو را در اختیار دارد که قابلیت جمع‌آوری علائم و استفاده به عنوان خودرو ضد شورش را در خود گنجانده است.


بوگاتی ویرون، پلیس دبی

جذاب‌ترین خودرو‌های پلیس در جهان ایتی مایتی 10

دبی سرزمین خودرو‌های لوکس و گران قیمت است و پلیس این شهر نیز به انواع مختلفی از این خودرو‌ها تجهیز شده است. رانندگان پلیس دبی نیز آموزش‌های مختلفی را پشت سر می‌گذارند تا بتوانند پشت فرمان بوگاتی ویرون قرار بگیرند. دو دستگاه بوگاتی ویرون در ناوگان پلیس دبی فعال هستند که هر دو نسخه از پیشرانه W۱۶ با چهار توربوشارژر استفاده می‌کنند.

این موتور حداکثر ۹۸۷ اسب‌بخار قدرت ارائه خواهد داد و حداکثر سرعت این خودرو نیز ۴۰۰ کیلومتربرساعت خواهد بود. این قدرت و سرعت برای کنترل کردن خودرو‌های گران و سریع موجود در دبی کافی به نظر می‌رسد.


لکسوس IS F، پلیس بریتانیا

جذاب‌ترین خودرو‌های پلیس در جهان ایتی مایتی 11

نخستین بار در سال ۲۰۰۷ بود که پلیس هامبرید در بریتانیا متوجه شایستگی‌های لکسوس IS F شد و این خودرو را در ناوگان خود به کار گرفت. لکسوس IS F به پیشرانه پنج لیتری هشت سیلندر با قدرت ۴۱۶ اسب‌بخار مجهز است و حداکثر سرعت آن نیز ۲۵۶ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

استفاده از چنین پیشرانه حجیمی برای خودرو پلیس که وسایل زیادی در آن قرار دارد، مفید خواهد بود. لکسوس IS F به عنوان ماشین واحد فرماندهی پلیس ایفای نقش می‌کند.


نیسان R۳۴ اسکای لاین GT-R، پلیس ژاپن

جذاب‌ترین خودرو‌های پلیس در جهان ایتی مایتی 12

پلیس ژاپن از خودرو‌های سریع ساخته شده توسط صنایع داخلی در ناوگان پلیس خود استفاده می‌کند که یکی از آن‌ها نیسان R۳۴ اسکای لاین است که در ناوگان پلیس استان Saitama واقع در شمال توکیو فعالیت می‌کند. نیسان R۳۴ در فاصله سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۲ به تولید رسید و در بین اهالی خودرو به گودزیلا شهرت دارد.

نیسان R۳۴ اسکای لاین به پیشرانه توربو دوقلو ۲.۶ لیتری مجهز است که حداکثر ۳۲۷ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند و این خودرو اسپرت را در ۴.۶ ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رساند. حداکثر سرعت نیسان R۳۴ اسکای لاین ۱۵۶ مایل است و با توجه به محدودیت سرعت ۱۱۲ مایلی در ژاپن، این رقم برای مهار هر خودرویی کافی به نظر می‌رسد.


تسلا مدل S، پلیس لوکزامبورگ

جذاب‌ترین خودرو‌های پلیس در جهان ایتی مایتی 12

خودرو‌های پلیس و ناوگان خدمات عمومی برخلاف اتومبیل‌های شخصی، مدت زمان زیادی در حال خدمت هستند و بیشتر عمر خود را در جاده‌ها و خیابان‌ها سپری می‌کنند؛ بنابراین استفاده از خودرو‌های الکتریکی که برد محدودی دارند و شارژ شدن آن‌ها مدت زیادی طول می‌کشد،

در ناوگان پلیس چندان مرسوم نیست چرا که پر کردن باک یک خودرو درون سوز تنها پنج دقیقه طول می‌کشد، اما شارژ شدن باتری‌های خودرو الکتریکی چند ساعت به طول خواهد انجامید.

با این حال، پلیس لوکزامبورگ سعی کرد با به کار گیری تسلا مدل S در راستای سیاست‌های محیط زیستی اتحادیه اروپا حرکت کند. تسلا مدل S با محدوده برد ۲۵۰ مایل یکی از کاراترین خودرو‌های الکتریکی است و شتاب فوق‌العاده آن نیز برای استفاده در نیروی پلیس مفید خواهد بود.

خودرو‌هایی که در متن به آن‌ها اشاره شد، بخشی از جذاب‌ترین خودرو‌های مورد استفاده در ناوگان پلیس کشور‌های جهان بودند. لیست جذاب‌ترین خودرو‌های پلیس جهان، لیستی نسبتا طولانی است و نام بردن از تمامی آن‌ها به نگارش مقاله‌ای بلند منجر خواهد شد. با این وجود برخی از جذاب‌ترین گزینه‌ها در این لیست ذکر شده‌اند و البته این لیست با گذر زمان، تغییر خواهد کرد.

در کل باید گفت که استفاده از خودرو‌های سریع و قدرتمند در ناوگان پلیس، انتخاب معقول و منطقی کشور‌های مختلف است، اما گاهی اوقات انتخاب‌های اشتباهی نیز در این حوزه رخ می‌دهند. خودرو‌هایی که به عنوان اتومبیل پلیس یا اتومبیل‌های خدمات عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند،

بایستی استهلاک اندکی داشته باشند و انجام تعمیرات آن‌ها نیز ساده باشد. به همین دلیل برخی از خودرو‌های ذکر شده در لیست صرفا اتومبیل‌های جذابی هستند که در پارکینگ ادارات پلیس جا خوش کرده‌اند و به ندرت از آن‌ها استفاده می‌شود.

جذاب‌ترین خودرو‌های پلیس در جهان
نظر یادتون نره

اخبار مرتبط