خدمات پرداخت ایکس تا پایان 2024 راه‌اندازی میشود

کدخبر: 17391
تیم ایتی مایتی - راه‌اندازی پلتفرم خدمات پرداخت مسلماً یکی از دلایلی است که باعث شد «ایلان ماسک» سال 2022 برای به‌دست‌آوردن توییتر هزینه زیادی بکند. حتی ظاهراً تغییر نام این شبکه اجتماعی به ایکس نیز برای رسیدن به همین هدف بوده است. به گزارش بلومبرگ، ایلان ماسک همچنان می‌خواهد خدمات پرداخت ایکس را تا پایان 2024 در ایالات متحده راه‌ا بیندازد.
خدمات پرداخت ایکس تا پایان 2024 راه‌اندازی میشود

تیم ایتی مایتی – راه‌اندازی پلتفرم خدمات پرداخت مسلماً یکی از دلایلی است که باعث شد «ایلان ماسک» سال 2022 برای به‌دست‌آوردن توییتر هزینه زیادی بکند. حتی ظاهراً تغییر نام این شبکه اجتماعی به ایکس نیز برای رسیدن به همین هدف بوده است. به گزارش بلومبرگ، ایلان ماسک همچنان می‌خواهد خدمات پرداخت ایکس را تا پایان 2024 در ایالات متحده راه‌ا بیندازد.

اواخر 2023، ماسک گفته بود ایکس حتماً باید تا پایان 2024 خدمات پرداخت خودش را راه‌اندازی کند؛ بنابراین گزارش جدید بلومبرگ که با بررسی اسناد رگولاتوری ایکس منتشر شده است، این امر را تأیید می‌کند. آن زمان، ماسک گفته بود می‌خواهد کاربران تمام کارهای مالی‌شان را تا پایان 2024 در این اپلیکیشن انجام بدهند.

تخفیف ویژه امروز :

دوربین بیبی کم وای فای 2 مگاپیکسل فول اچ دی FULL HD

بلومبرگ در گزارشش شرح می‌دهد ایکس Payments، یکی از زیرمجموعه‌های پلتفرم ایکس، مجوز انتقال پول در 28 ایالت را داشت اما این شرکت می‌خواهد قبل از پایان 2024 مجوزها را در همه ایالت‌ها بگیرد.

خدمات پرداخت ایکس در آمریکا

ایلان ماسک خدمات پرداخت ایکس تا پایان 2024 راه‌اندازی میشود ایتی مایتی

ایلان ماسک ابتدا امیدوار بود خدمات پرداخت‌ ایکس را سال 2024 به‌صورت جهانی راه‌اندازی کند اما فشارهای رگولاتورها مجبورش کردند این جاه‌طلبی‌ها را کاهش دهد. بلومبرگ دریافته است که برای مثال، ایالت‌هایی، مانند ماساچوست، به ایکس گفته‌اند فقط پس از صدور مجوز بیش از نیمی از ایالت‌های آمریکا، درخواست این شرکت را می‌پذیرد.

هدف نهایی ماسک این است که ایکس به بزرگ‌ترین مؤسسه مالی جهان تبدیل شود و ظاهراً قصد دارد این کار را با ارائه «داشبورد دیجیتالی» از طریق این پلتفرم برای کاربران انجام بدهد که در واقع به‌جای برنامه متمرکز برای تمام خدمات پرداختی آنلاین عمل می‌کند. در واقع ایکس می‌خواهد رقیبی برای Venmo و اپل پی باشد.

بلومبرگ می‌گوید ایکس قصد ندارد برای واریز یا برداشت پرداختی‌ها از کاربران هزینه‌ای دریافت کند اما ماسک به قانون‌گذاران گفته است با افزایش مشارکت کاربران ایکس، این کسب‌وکار تقویت خواهد شد. ایلان ماسک ظاهراً به کارکنان ایکس گفته است می‌خواهد حساب‌های جاری و کارت‌های نقدی، حتی وام‌هایی را از طریق ایکس ارائه بدهد.

این میلیاردر می‌خواهد درآمد پلتفرم ایکس بیشتر از آنکه از تبلیغات باشد، بر فعالیت‌های پرداختی متمرکز شود. بلومبرگ همچنین گفته است درآمد ایکس سال 2023 با مدیریت ایلان ماسک، 40 درصد کاهش یافته است.

خدمات پرداخت ایکس تا پایان 2024 راه‌اندازی میشود

نظر یادتون نره