ساخت ریموت کنترل تلویزیون مجهز به صفحه خورشیدی ( CES 2021 )

کدخبر: 12881

ساخت ریموت کنترل تلویزیون مجهز به صفحه خورشیدی ( CES 2021 ) سامسونگ از ریموت کنترل های جدید خود مجهز به صفحه خورشیدی رونمایی کرد. به نظر می رسد کلیه تلویزیون های سامسونگ در سال جدید میلادی دارای این نوع ریموت کنترل هستند که می‌تواند با نور داخل و خارج شارژ شود. تجهیزات و فناوری

ساخت ریموت کنترل تلویزیون مجهز به صفحه خورشیدی ( CES 2021 )

ساخت ریموت کنترل تلویزیون مجهز به صفحه خورشیدی ( CES 2021 )

ریموت کنترل های مجهز به صفحه خورشیدی معرفی شد

سامسونگ از ریموت کنترل های جدید خود مجهز به صفحه خورشیدی رونمایی کرد. به نظر می رسد کلیه تلویزیون های سامسونگ در سال جدید میلادی دارای این نوع ریموت کنترل هستند که می‌تواند با نور داخل و خارج شارژ شود.

تجهیزات و فناوری های مختلفی طی نمایشگاه آنلاین CES 2021 معرفی شدند یکی از آنها ریموت های خورشیدی تلویزیون مربوط به شرکت سامسونگ است. این ریموت علاوه بر سازگاری با محیط زیست می‌تواند با نور خورشید شارژ شود.

تلویزیون‌های جدید سامسونگ به ریموت کنترل با شارژ خورشیدی مجهز می‌شوند | گجت  نیوز

صفحه خورشیدی قرار داده شده برای این ریموت کنترل علاوه بر با نور فضای خارج با نورهای فضای داخلی نیز قابلیت شارژ دارد. حتی در صورت وجود هیچ نوری این ریموت میتواند خود را از طریق درگاه USB معمولی شارژ کند. در ساخت این ریموت کنترل از نوعی پلاستیک به نام “پلی اتیلن ترفتالات” استفاده شده که بازیافتی بوده و به گفته سامسونگ این ریموت کنترل از همه جهات دوستدار محیط زیست است.

سامسونگ مدعی شده استفاده از این ریموت کنترل خورشیدی می تواند در طول ۷ سال از هدر رفتن ۹۹ میلیون باتری نیز جلوگیری کند. بنابراین در آینده وابستگی به باتری ها از طریق ریموت هایی مانند آنچه که سامسونگ ساخته است کاهش پیدا می‌کند. قرار است کلیه تلویزیون های سامسونگ که در سال ۲۰۲۱ ارائه می شوند به همراه این ریموت کنترلر خورشیدی باشند.

اخبار مرتبط