سامسونگ در فصل اول 2024 در بازار موبایل اروپا اول شد

کدخبر: 15872
تیم ایتی مایتی - بر اساس تحقیقات شرکت کانترپوینت، بازار گوشی‌های هوشمند اروپا در سه‌ماهه اول سال 2024 نشانه‌های امیدوارکننده‌ای را نشان داد و رکود طولانی‌مدت را با افزایش فروش 10 درصدی از بین برد. این اولین رشد مثبت از سه‌ماهه سوم سال 2021 است که نقطه عطف بالقوه‌ای را برای این منطقه نشان می‌دهد. بازیگران اصلی این افزایش فروش در اروپا، سه شرکت نام‌دار بودند.
سامسونگ در فصل اول 2024 در بازار موبایل اروپا اول شد

تیم ایتی مایتی – بر اساس تحقیقات شرکت کانترپوینت، بازار گوشی‌های هوشمند اروپا در سه‌ماهه اول سال 2024 نشانه‌های امیدوارکننده‌ای را نشان داد و رکود طولانی‌مدت را با افزایش فروش 10 درصدی از بین برد. این اولین رشد مثبت از سه‌ماهه سوم سال 2021 است که نقطه عطف بالقوه‌ای را برای این منطقه نشان می‌دهد. بازیگران اصلی این افزایش فروش در اروپا، سه شرکت نام‌دار بودند.

به گزارش گیزموچاینا، سامسونگ، اپل و شیائومی تسلط خود را در این منطقه حفظ کردند؛ سامسونگ با افزایش فروش 7 درصدی و با سهم 32 درصدی، به‌عنوان رهبر این بازار شناخته شد. این اتفاق نشان‌دهنده رشد این کمپانی کره‌ای پس از یک دوره افول است که احتمالاً این موفقیت را مدیون سری گلکسی S24 و قابلیت‌های هوش مصنوعی آن است. عرضه مدل‌های جدید A35 و A55 در پایان سه‌ماهه اول 2024 نیز می‌تواند موقعیت آن‌ها را در ماه‌های آینده بیشتر تقویت کند.

ساعت هوشمند مدل HK8 PROMAX 49mm

 

رشد گوشی در اروپا سامسونگ در فصل اول 2024 در بازار موبایل اروپا اول شد ایتی مایتی

از سوی دیگر، اپل با وجود داشتن 25 درصد از سهم بازار، افت جزئی 1 درصدی را تجربه کرد. این موضوع را می‌توان به چرخه طبیعی فروش آیفون‌ها نسبت داد، زیرا فروش آیفون 15 به‌دلیل فصلی‌بودن کاهش یافته است. عدم وجود مدل جدید آیفون SE در سال 2024، این روند نزولی را ادامه داد و این شرایط احتمالاً تا زمان عرضه آیفون 16 پابرجا خواهد بود.

شیائومی با افزایش 11 درصدی فروش، رشد ثابتی را نشان داد و جایگاه خود را به‌عنوان سومین بازیگر بزرگ با سهم 18 درصد تثبیت کرد. این شرکت موفقیت خود را به‌ویژه در اروپای غربی و جنوبی (اسپانیا و ایتالیا) مدیون ردمی نوت 13 است که مورد استقبال بالایی قرار گرفت. با‌این‌حال، شیائومی در اروپای مرکزی و شرقی با چالش‌هایی مواجه بود، جایی که افزایش رقابت از سوی سامسونگ و تکنو، سهم بازار این شرکت را به پایین‌ترین حد خود از سال 2022 رساند.

نمودار رشد گوشی در اروپا سامسونگ در فصل اول 2024 در بازار موبایل اروپا اول شد ایتی مایتی

باید منتظر ماند و دید که شرکت‌های یادشده در ادامه 2024 می‌توانند رتبه‌های فروش خود را در اروپا حفظ کنند یا خیر. مشخصاً به‌غیر از شرکت‌های مشهور، برندهایی مثل ریلمی، تکنو و وان پلاس نیز درحال رشد هستند و شرکت‌هایی نظیر سامسونگ و شیائومی خطر حضور آن‌ها را احساس می‌کنند.

سامسونگ در فصل اول 2024 در بازار موبایل اروپا اول شد

نظر یادتون نره