سامسونگ ظاهراً توسعه تراشه 2 نانومتری خود را آغاز کرده است

کدخبر: 15787
تیم ایتی مایتی - سال گذشته و در جریان رویداد Foundry Forum، سامسونگ برنامه‌های خود را برای تولید انبوه چیپست‌های مبتنی بر فرایند 2 نانومتری و 1.4 نانومتری خود به‌اشتراک گذاشت.
سامسونگ ظاهراً توسعه تراشه 2 نانومتری خود را آغاز کرده است

تیم ایتی مایتی – سال گذشته و در جریان رویداد Foundry Forum، سامسونگ برنامه‌های خود را برای تولید انبوه چیپست‌های مبتنی بر فرایند 2 نانومتری و 1.4 نانومتری خود به‌اشتراک گذاشت.

اکنون، یک رسانه مستقر در کره جنوبی، اعلام کرده که این شرکت احتمالاً کار روی ساخت و توسعه تراشه نسل بعدی خود را آغاز کرده است تا با رقبایی نظیر اپل همگام شود.

به گزارش ETNews، سامسونگ الکترونیکس درحال‌حاضر توسعه یک چیپ 2 نانومتری را به‌منظور رقابت با اپل و TSMC آغاز کرده است. در سال 2023 سامسونگ اعلام کرد که تراشه 2 نانومتری خود را برای موبایل‌های پرچمدار در سال 2025، به‌صورت انبوه تولید خواهد کرد. ادعا می‌شود که لیتوگرافی 2 نانومتری، افزایش 12 درصدی عملکرد، افزایش 25 درصدی راندمان انرژی و کاهش 5 درصدی فضای اشغالی را نسبت به تراشه‌های نسل قبل، به‌دنبال خواهد داشت.

براساس این گزارش، سامسونگ توسعه پروژه 2 نانومتری AP (پردازنده اپلیکیشن) را با اسم رمز «تتیس» آغاز کرده که گمان می‌رود همان Exynos 2600 باشد؛ این چیپست پرچمدار احتمالاً با سری گلکسی S26 در سال 2026 عرضه خواهد شد.

با فرض اینکه همه‌چیز خوب پیش رود، ظاهراً سامسونگ یکی از اولین شرکت‌هایی خواهد بود که گوشی‌های پرچمدار خود را با تراشه تجاری مبتنی بر فرایند 2 نانومتری عرضه می‌کند. بنابراین سری S26 با سری آیفون 17 اپل که احتمالاً سال 2026 با تراشه 2 نانومتری عرضه خواهد شد، رقابت خواهد کرد.

همکاری کوالکام با سامسونگ برای توسعه تراشه 2 نانومتری اسنپدراگون

این موضوع همچنین می‌تواند به سامسونگ در رقابت با TSMC کمک کند؛ زیرا کوالکام به‌دنبال تولیدکننده‌ای است که بتواند تراشه اسنپدراگون نسل بعدی خود را تولید کند و می‌تواند در این زمینه با سامسونگ همکاری کند. این گزارش خاطرنشان می‌کند که سامسونگ قصد دارد با عرضه هرچه سریع‌تر تراشه پرچم‌دار خود، پیشتاز تولید تراشه‌های 2 نانومتری باشد.

سامسونگ همچنین احتمالاً سری S25 را در برخی مناطق مثل ایالات‌متحده و کانادا، با تراشه نسل بعدی اسنپدراگون عرضه می‌کند. بااین‌حال، غول کره‌ای قصد دارد در باقی مناطق جهان، گوشی‌های پرچمدار خود را با اگزینوس 2600 عرضه کند تا بازار تراشه‌های داخلی خود را تقویت کند و هزینه‌هایش را کاهش دهد.

سامسونگ ظاهراً توسعه تراشه 2 نانومتری خود را آغاز کرده است

نظر یادتون نره