سرویس Pay Later اپل غیرفعال شد

کدخبر: 17291
تیم ایتی مایتی - اپل اکتبر 2023 سرویس خرید Pay Later خود را راه‌اندازی کرد. این سرویس به کاربران آمریکایی این امکان را می‌داد بین 50 تا 1000 دلار برای خریدهایشان وام بگیرند و بدهی‌ خود را طی شش هفته در چهار قسط پرداخت کنند؛ این سرویس هیچ کارمزد یا سودی از کاربران نمی‌گرفت. بااین‌حال اکنون اپل این سرویس را غیرفعال می‌کند و تا اواخر 2024 سرویس جهانی جایگزین معرفی خواهد کرد.
سرویس Pay Later اپل غیرفعال شد

تیم ایتی مایتی – اپل اکتبر 2023 سرویس خرید Pay Later خود را راه‌اندازی کرد. این سرویس به کاربران آمریکایی این امکان را می‌داد بین 50 تا 1000 دلار برای خریدهایشان وام بگیرند و بدهی‌ خود را طی شش هفته در چهار قسط پرداخت کنند؛ این سرویس هیچ کارمزد یا سودی از کاربران نمی‌گرفت. بااین‌حال اکنون اپل این سرویس را غیرفعال می‌کند و تا اواخر 2024 سرویس جهانی جایگزین معرفی خواهد کرد.

براساس گزارش 9to5Mac، تا اواخر 2024، کاربران در سراسر جهان می‌توانند به قابلیت خریدهای اقساطی از طریق کارت‌های اعتباری در Apple Pay دسترسی داشته باشند. به‌عبارتی با معرفی سرویس جدید اپل، دیگر Apple Pay Later فقط به ایالات متحده محدود نخواهد بود.

ساعت هوشمند HK9 Pro

غیرفعال‌ شدن Pay Later اپل و عرضه سرویس جدید

سرویس Pay Later اپل غیرفعال شد ایتی مایتی

در سرویس جدید اپل، تمرکز این شرکت همچنان بر گزینه‌های پرداخت آسان، امن و خصوصی با Apple Pay خواهد بود. مزیت دیگر این سرویس جدید جهانی‌ بودن آن خواهد بود و همانند سرویس قبلی فقط کاربران آمریکایی از آن استفاده نخواهند کرد.

اپل گفته است تا اواخر سال جاری میلادی امکان دسترسی به سرویس خرید اعتباری اقساطی Apple Pay در استرالیا با ANZ، اسپانیا با CaixaBank و بریتانیا با HSBC و Monzo فراهم خواهد شد. البته هنوز دقیقاً مشخص نیست اپل این سرویس جدید را در کدام کشورها عرضه می‌کند.

Apple Pay Later ابتدا در iOS 16 معرفی شد. این شرکت مارس 2023 (اسفند 1401) دعوت‌نامه‌های دسترسی زودهنگام را تصادفی برای برخی کاربران ارسال کرد و سرانجام اکتبر (مهر 1402) این سرویس را به‌صورت گسترده در ایالات متحده راه‌اندازی کرد. این سرویس طرح «اکنون بخر، بعداً پرداخت کن» را مستقیم از طریق Apple Pay ارائه می‌داد. حالا باآنکه فقط 8 ماه از راه‌اندازی عمومی این قابلیت می‌گذرد، اپل قصد دارد آن را تغییر بدهد تا کاربران بیشتری جذب کند.

سرویس Pay Later اپل غیرفعال شد

نظر یادتون نره