سهم بازار مرورگر مایکروسافت اج در دسکتاپ به بالاترین سطح خود رسید

کدخبر: 16419
تیم ایتی مایتی - مرورگر مایکروسافت اج در دسکتاپ بالاخره پس از چند ماه کاهش سهم بازار، در ماه اخیر رشد داشته است. بر اساس گزارش ماه مه 2024، مایکروسافت اج موفق شد به رکورد جدید سهم بازار 13.14 درصدی برسد؛ درنتیجه توانست با 0.32 درصد سهم بیشتر، رکورد ماه قبل خود را بهبود بخشد.
سهم بازار مرورگر مایکروسافت اج در دسکتاپ به بالاترین سطح خود رسید

تیم ایتی مایتی – مرورگر مایکروسافت اج در دسکتاپ بالاخره پس از چند ماه کاهش سهم بازار، در ماه اخیر رشد داشته است. بر اساس گزارش ماه مه 2024، مایکروسافت اج موفق شد به رکورد جدید سهم بازار 13.14 درصدی برسد؛ درنتیجه توانست با 0.32 درصد سهم بیشتر، رکورد ماه قبل خود را بهبود بخشد.

به گزارش Statcounter، با وجود اینکه مایکروسافت اج توانسته نسبت به ماه قبل کاربران بیشتری را جذب خود کند، اما هنوز فاصله زیادی با رقیب اصلی‌اش، یعنی گوگل کروم دارد. بر همین اساس با اینکه کروم نسبت به ماه قبل کاهش سهم بازار (از 65.65 درصد به 64.87 درصد) را تجربه کرده، اما هنوز در رتبه اول مرورگرهای دسکتاپ قرار دارد.

ساعت هوشمند HK9 Pro

مرورگر سافاری اپل نیز با 8.79 درصد از سهم بازار، در رتبه سوم قرار دارد. فایرفاکس با 6.64 درصد و اوپرا نیز با سهم 3.23 درصدی رتبه چهارم و پنجم را به خود اختصاص داده‌اند. مایکروسافت به‌زودی با استفاده از هوش مصنوعی، قابلیت‌هایی مانند پیشنهاد سایت هوشمند را به کاربران ارائه می‌دهد.

سهم بازار مرورگرهای دسکتاپ سهم بازار مرورگر مایکروسافت اج در دسکتاپ به بالاترین سطح خود رسید

سهم بازار نسخه موبایل مرورگر مایکروسافت اج

بازار مرورگرهای موبایل تحت سلطه دو بازیگر اصلی است: گوگل و اپل. کروم 65.94 درصد از سهم بازار را دراختیار دارد؛ درحالی‌که حدود 23.47 درصد نیز دراختیار اپل است.

مایکروسافت نسخه موبایل مرورگر Edge را نیز منتشر کرده است، اما سهم بازار آن حتی به سهم بازار 4.43 درصدی مرورگر اینترنت سامسونگ (Internet Samsung) نزدیک نیست. Statcounter ادعا می کند که سهم بازار مایکروسافت اج برای سیستم‌عامل iOS و Android تقریباً 0.34 درصد است.

سهم بازار مرورگرهای موبایل سهم بازار مرورگر مایکروسافت اج در دسکتاپ به بالاترین سطح خود رسید

ایجاد تغییر در یک بازار تثبیت‌شده کار بسیار سختی است، اما مایکروسافت درحال کار روی برخی از ویژگی‌هایی است که می‌تواند به Edge کمک کند تا کاربران بیشتری را جذب کند. برای مثال، افزونه‌ها (Extensions) ممکن است توجه بیشتری را به مایکروسافت اج در پلتفرم‌های موبایل جلب کند، اما این شرکت هنوز پشتیبانی از این اکستنشن‌ها را برای همه کاربران ارائه نکرده است. باید منتظر ماند و دید که مرورگر مایکروسافت می‌تواند در بازار مرورگرهای موبایل جایگاه خود را بهبود بخشد یا خیر.

سهم بازار مرورگر مایکروسافت اج در دسکتاپ به بالاترین سطح خود رسید

نظر یادتون نره