عبور قیمت سکه از کانال 41 میلیون تومان پیش بینی قیمت سکه امروز 5 تیر 1403

کدخبر: 17915
تیم ایتی مایتی -  استارت معاملات در بازار طلا و سکه در حالی امروز خواهد خورد که قیمت ها از روز گذشته بر مدار صعود حرکت کردند و برای عبور از مرزهای حساس خیز برداشتند؛ روندی که به عقیده معامله گران فارغ از صعود قیمت دلار، ناشی از چهار عامل مهم بوده است.اول، بازگشت پیمان‌سپاری ارزی برای تمام کالاهای صادراتی توسط بانک مرکزی بود، عاملی که به گفته فعالان بازار موجب کاهش صادرات کالا شده است.
عبور قیمت سکه از کانال 41 میلیون تومان پیش بینی قیمت سکه امروز 5 تیر 1403

تیم ایتی مایتی –  استارت معاملات در بازار طلا و سکه در حالی امروز خواهد خورد که قیمت ها از روز گذشته بر مدار صعود حرکت کردند و برای عبور از مرزهای حساس خیز برداشتند؛ روندی که به عقیده معامله گران فارغ از صعود قیمت دلار، ناشی از چهار عامل مهم بوده است.اول، بازگشت پیمان‌سپاری ارزی برای تمام کالاهای صادراتی توسط بانک مرکزی بود، عاملی که به گفته فعالان بازار موجب کاهش صادرات کالا شده است.

دومین عامل موثر بر روند صعودی قیمت ها را می توان تزریق 19 همت پول بانک مرکزی در بازار بین بانکی دانست، به گفته تحلیلگران بانک مرکزی سیاست انقباضی را کنار گذاشته و در حال تزریق پول است که منجر به باز شدن ریپوی 85 روزه برای اولین بار از زمان شکل‌گیری این بازار شده است. براساس بررسی خبرنگار اقتصادنیوز، سومین و چهارمین عامل مدنظر معامله‌گران سمت و سوی سیاسی دارد و شامل تنش میان اسرائیل و لبنان و همچنین نزدیک شدن به اولین مناظره انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا می شود. معامله گران معتقدند نام ترامپ برای بازار حساسیت برانگیز است.

تخفیف ویژه امروز :

قاب – کاور Prada diamond پرادا دیاموند سامسونگ اس 21 اف ای samsung s21fe

اما علل افزایشی شدن قیمت طلا و سکه در بازار یکشنبه به همین چهار عامل خلاصه نمی شود و برخی از معامله گران معتقدند رشد ورود پول به صندوق‌های طلا که رکورد سال 1403 را هم زد، به بازار سیگنال نوسان افزایشی داده است. روز یکشنبه323  میلیارد تومان پول صندوق‌های طلا وارد شد و ارزش معاملات و حجم آن هم با رشدی که تجربه کرد به بالای میانگین امسال رسید.

روند صعودی قیمت سکه در معاملات روز گذشته در غیاب اونس طلا اتفاق افتاد تا بار دیگر ثابت شود که حرف اول و آخر را در بازار طلا و سکه را دلار می زند. اونس طلا امروز افزایش قیمت نسبی را تجربه کرد و در لحظه نگارش این گزارش 2325 دلار قیمت خورد. به گزارش اقتصادنیوز، برخی از کارشناسان معتقدند اونس طلا در حال حاضر در محدوده معاملاتی کوتاه‌مدت و الگوی خنثی قرار دارد و پس از افزایش قیمت هفته گذشته، این احتمال وجود دارد که قیمت آن در هفته معاملاتی آتی با کاهش همراه شود. در مقابل قیمت دلار در جریان معاملات پشت خطی مسیر صعودی روز گذشته را تداوم بخشیده و به کانال 60 هزار تومان ورود کرده است.

معامله گران پیش بینی می کنند با توجه به روند افزایشی قیمت دلار در جریان معاملات پشت خطی، افزایش قیمت سکه در معاملات امروز ادامه دار خواهد بود؛ موضوعی که نرخ اعلامی اتحادیه طلا و جواهر هم بر آن مهر تایید زده است. بر اساس پیگیری اقتصادنیوز و طبق آنچه در سایت این اتحادیه درج شده است، قیمت سکه امامی به مرز 41 میلیون تومان هم رسیده است.

عبور قیمت سکه از کانال 41 میلیون تومان پیش بینی قیمت سکه امروز 5 تیر 1403 ایتی مایتی

آخرین بار که قیمت سکه کانال 41 میلیون تومان را به خود دیده است، به هشتم خرداد باز می گردد. به گزارش اقتصادنیوز، برخی از معامله گران با اشاره به این موضوع و روند حرکتی سکه از ابتدای سال تا امروز، معتقدند سکه برای تداوم روند افزایشی باید بالای این مرز تثبیت دهد.

عبور قیمت سکه از کانال 41 میلیون تومان پیش بینی قیمت سکه امروز 5 تیر 1403

نظر یادتون نره