قیمت خودرو شیائومی اعلام شد با قیمت خیلی ارزان

کدخبر: 15283
تیم ایتی مایتی - پس از انتظارات فراوان، شیائومی سرانجام قیمت خودرو SU7 را که رقیب تسلا مدل اس محسوب می‌شود، اعلام کرد. بر اساس گزارش رویترز، خودرو مورد انتظار شیائومی با قیمت پایه‌ی ۲۱۵٬۹۰۰ یوان (۲۹٬۶۸۹ دلار) روانه‌ی بازار چین شد. این کشور بزرگ‌ترین بازار خودرو دنیا را دارد و شیائومی از پتانسیل قابل توجهی برای موفقیت در آن برخوردار است.
قیمت خودرو شیائومی اعلام شد با قیمت خیلی ارزان

تیم ایتی مایتی – پس از انتظارات فراوان، شیائومی سرانجام قیمت خودرو SU7 را که رقیب تسلا مدل اس محسوب می‌شود، اعلام کرد.

بر اساس گزارش رویترز، خودرو مورد انتظار شیائومی با قیمت پایه‌ی ۲۱۵٬۹۰۰ یوان (۲۹٬۶۸۹ دلار) روانه‌ی بازار چین شد. این کشور بزرگ‌ترین بازار خودرو دنیا را دارد و شیائومی از پتانسیل قابل توجهی برای موفقیت در آن برخوردار است.

لی جون،‌ مدیرعامل شیائومی، می‌گوید قیمت خودرو این شرکت در تیپ‌های پرو و مکس به‌ترتیب ۲۴۵٬۹۰۰ یوان (۳۴٬۰۲۱ دلار) و ۲۹۹٬۹۰۰ یوان (۴۱٬۴۹۳ دلار) است.

پردازنده اینتل مدل Core i3 7100 – 1151

intel-kaby-lake-core-i3-7100-cpu-box پردازنده اینتل مدل Core i3 7100 - 1151 ایتی مایتی

بسیاری از تحلیلگران انتظار داشتند که قیمت پایه‌ی خودرو شیائومی در بازار چین از حدود ۶۰٬۰۰۰ دلار شروع شود، اما غول چینی با اعلام قیمت رسمی، بازار را شوکه کرد.

کارشناسان صنعت خودرو معتقدند که شیائومی SU7 رقیب تسلا مدل اس و پورشه تایکان است. آن دو خودرو در بازار چین بیش‌از ۹۰٬۰۰۰ دلار قیمت دارند.

مدیرعامل شیائومی به هنگام رونمایی SU7 گفته بود: «با سخت‌کوشی در ۱۵ تا ۲۰ سال آینده به یکی از پنج خودروساز برتر دنیا تبدیل خواهیم شد.»

xiaomi_car_قیمت خودرو شیائومی اعلام شد با قیمت خیلی ارزان ایتی مایتی

خودرو شیائومی در تیپ‌های مختلف دارای باتری ۷۳٫۶ کیلووات‌ساعتی و ۱۰۱ کیلووات‌ساعتی است. مطابق استانداردهای چرخه‌ی آزمایش CLTC چین، اولین خودرو شیائومی حداکثر ۸۰۰ کیلومتر مسافت طی می‌کند.

خودرو برقی شیائومی به موتور HyperEngine مجهز است و از سیستم خودران پیشرفته استفاده می‌کند. سرعت این خودرو در ۵٫۲۸ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد.