قیمت گوشی‌های مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 4 افزایش پیدا می‌کند

کدخبر: 16441
تیم ایتی مایتی - کوالکام در اکتبر سال جاری احتمالاً تراشه اسنپدراگون 8 نسل 4 را معرفی خواهند کرد. در گزارش‌های جدید مربوط به این تراشه به افزایش قابل‌توجه هزینه ویفر TSMC برای آن اشاره شده است که می‌تواند در نهایت باعث افزایش قیمت گوشی‌های پرچمدار مجهز به این تراشه شود.
قیمت گوشی‌های مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 4 افزایش پیدا می‌کند

تیم ایتی مایتی – کوالکام در اکتبر سال جاری احتمالاً تراشه اسنپدراگون 8 نسل 4 را معرفی خواهند کرد. در گزارش‌های جدید مربوط به این تراشه به افزایش قابل‌توجه هزینه ویفر TSMC برای آن اشاره شده است که می‌تواند در نهایت باعث افزایش قیمت گوشی‌های پرچمدار مجهز به این تراشه شود.

در اکتبر 2023، گوشی ویوو X100 مجهز به چیپ دایمنسیتی 9300 با قیمت اولیه 3999 یوان (550 دلار) رونمایی شد. در همان ماه، شیائومی 14 مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 3 نیز با همان قیمت وارد بازار شد. حالا در گزارشی به نقل از منابع زنجیره تامین گفته شده که قیمت اولیه گوشی‌های مجهز به اسنپدراگون‌ 8 نسل 4 حدود 4500 یوان (حدود 620 دلار) خواهد بود.

ساعت هوشمند مدل TK13 mini

دلیل افزایش قیمت گوشی‌های مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 4

به‌نظر می‌رسد دلیل این افزایش قیمت، استفاده از یک گره پیشرفته 3 نانومتری برای تولید اسنپدراگون 8 نسل 4 است. این فناوری، نوید یک عملکرد بهتر و همچنین مصرف انرژی کمتر را به‌همراه دارد، اما هزینه تولید آن به‌میزان قابل‌توجهی بیشتر است.

قیمت گوشی‌های مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 4 افزایش پیدا می‌کند ایتی مایتی

این گزارش با واکنش‌های مختلفی از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی چینی مواجه شده است. برخی کاربران در مواجهه با سوال «همچنان یک گوشی اسنپدراگون 8‌ نسل 4 خریداری می‌کنید؟»، به انتخاب خود وفادار ماندند و برخی دیگر تردید داشته‌اند.

گوشی‌های هوشمند معمولاً با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه هستند. به‌عنوان مثال، قیمت خرید اسنپدراگون 8 نسل 3 ممکن است حدود 200 دلار باشد و گوشی ردمی K70 پرو مجهز به آن، در حال حاضر با قیمت حدود 415 دلار (نسخه 12/256 گیگابایت) فروخته می‌شود. با این حال، افزایش قیمت احتمالی اسنپدراگون 8 نسل 4 می‌تواند بر مدل‌های آینده مانند ردمی K80 پرو (در صورت مجهز شدن به این تراشه) نیز تأثیر بگذارد. این امر علاوه بر کاهش رقابت‌پذیری دستگاه‌ها می‌تواند فروش آن‌ها را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد.

قیمت گوشی‌های مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 4 افزایش پیدا می‌کند

نظر یادتون نره