محمد جواد آذری جهرمی : بلاک چین و فیلترینگ

کدخبر: 665

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری ایران، با اشاره به ظهور فناوری بلاک چین و اینترنت ماهواره‌ ای، فیلترینگ را اقدامی منسوخ ‌‌شده خواند. ما برنامه داشتیم که تا پایان دولت تمام روستاهای کشور را به شبکه اینترنت متصل کنیم که همه ‌گیری کرونا سرعت کار را بالا برد و لازم شد که مناطق محروم

محمد جواد آذری جهرمی : بلاک چین و فیلترینگ

وی‌پی‌ان (VPN) چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟ - بایت گیت

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری ایران، با اشاره به ظهور فناوری بلاک چین و اینترنت ماهواره‌ ای، فیلترینگ را اقدامی منسوخ ‌‌شده خواند.

ما برنامه داشتیم که تا پایان دولت تمام روستاهای کشور را به شبکه اینترنت متصل کنیم که همه ‌گیری کرونا سرعت کار را بالا برد و لازم شد که مناطق محروم ‌تر با نیاز ضروری‌ تر به صورت پروژه ویژه تعریف شوند.

استارتاپ های بلاک چین در ایران |هفته‌نامه شنبه

وزیر ارتباطات و فناوری در توضیح تأمین و تقویت اینترنت مناطق روستایی برای فراهم شدن ادامه تحصیل مجازی دانش آموزان و دانشجویان روستایی گفت:

اینکه مناطقی با دسترسی محدود باشد، بسیار کم است و الان ۹۸ درصد جمعیت کشور دسترسی به اینترنت دارند و تنها ۱۰ درصد از روستاها با جمعیت دو درصد کل کشور هنوز متصل نشده که برای این موارد هم کارگروه ویژه تشکیل دادیم.

آذری جهرمی در رابطه با  افزایش بهره‌ وری دورکاری در دوران کرونا نیز گفت:

برنامه ما یکی توسعه پهنای باند در کشور است که انجام شده و دوم هم حمایت از کسب ‌وکارهایی است که خدمات مربوط به دورکاری ارائه می ‌دهند. ما از طریق طرح نوآفرین حمایت از این کسب ‌وکارها را انجام دادیم. اما مهم ‌ترین برنامه ما و دولت حرکت در مسیر دولت الکترونیک است که ستاد کرونا هم آن را مورد تأکید قرارداده است.

جذابیت استفاده از بلاک‌چین در بین بانک‌ها - ایرنا

او ادامه داد:

همه دستگاه‌ ها باید سه خدمت پرطرفدار و پرمراجعه خود را در بستر اپلیکیشن «دولت همراه» ببرند که رشد قابل توجهی هم داشته است.

وزیر ارتباطات در رابطه با اینترنت ماهواره‌ ای و احتمال فیلترینگ آن نیز گفت:

توسعه تکنولوژی و سربرآوردن بلاک چین و اینترنت ماهواره‌ ای و … باعث منسوخ شدن فیلترینگ خواهد شد. اصولاً باید فیلترینگ فراموش شود و اگر فناوری جدیدی در راه است، در فکر فیلترینگ آن نباشیم.

او افزود:

آن چه اصالت دارد رقابت برای به دست آوردن بازار است که باید اصول خدمت ‌رسانی و کسب سهمی از این بازار را در برنامه قرار دهیم. باید به سمت رقابت آزادانه در این فضا برویم تا بتوانیم سهمی از بازار آینده در این حوزه داشته باشیم.