مشکل تسکبار مایکروسافت در به‌روزرسانی اخیر ویندوز 11

کدخبر: 18636
تیم ایتی مایتی - نسخه‌های 22H2 و 23H2 ویندوز 11 اخیراً یک به‌روزرسانی غیرامنیتی با تعدادی ویژگی جدید و اصلاحات کوچک دریافت کرده‌اند اما متأسفانه آپدیت KB5039302 مشکلاتی ایجاد کرده. مایکروسافت قبلاً تأیید کرده بود که این به‌روزرسانی باعث ری‌استارت بی‌نهایت برخی سیستم‌های خاص می‌شود و حالا باگ عجیب دیگری نیز وجود دارد.
مشکل تسکبار مایکروسافت در به‌روزرسانی اخیر ویندوز 11

تیم ایتی مایتی – نسخه‌های 22H2 و 23H2 ویندوز 11 اخیراً یک به‌روزرسانی غیرامنیتی با تعدادی ویژگی جدید و اصلاحات کوچک دریافت کرده‌اند اما متأسفانه آپدیت KB5039302 مشکلاتی ایجاد کرده. مایکروسافت قبلاً تأیید کرده بود که این به‌روزرسانی باعث ری‌استارت بی‌نهایت برخی سیستم‌های خاص می‌شود و حالا باگ عجیب دیگری نیز وجود دارد.

مایکروسافت اطلاعیه جدیدی را در وب‌سایت رسمی خودش منتشر کرد تا به کاربران هشدار دهد KB5039302 قسمت نوار وظیفه یا تسکبار (Taskbar) را در نسخه‌های خاص ویندوز 11، Windows N، ناگهان حذف می‌کند.

تخفیف ویژه امروز :

دوربین بیبی کم وای فای 2 مگاپیکسل فول اچ دی FULL HD

دوربین بیبی کم وای فای 2 مگاپیکسل فول اچ دی FULL HD itmait ارسال رایگانبیبی کم ای تی مای تی

Windows N نسخه ویژه‌ای از سیستم‌عامل مایکروسافت است که تعدادی از برنامه‌های رسانه‌ای، مانند برنامه Windows Media Player را ندارد. مایکروسافت افزود این اشکال روی کاربران نسخه‌های معمولی که ویژگی‌های رسانه‌ای را در رابط کاربری خاموش کرده‌اند نیز تأثیر می‌گذارد.

مشکل تسکبار مایکروسافت در به‌روزرسانی اخیر ویندوز 11 ایتی مایتی

بیانیه مایکروسافت درباره مشکل نرم‌افزاری ویندوز 11

با‌توجه‌به اطلاعیه مایکروسافت و اسناد رسمی، کاربرانی که با این مشکل مواجه‌اند، نمی‌توانند با نوار وظیفه تعامل بکنند. مایکروسافت دراین‌باره می‌گوید:

«پس از نصب به‌روزرسانی ویندوز 2024 (KB5039302) که 25 ژوئن 2024 منتشر شد، احتمالاً دچار مشکلات نوار وظیفه مواجه خواهید شد. انتظار می‌رود این مشکل فقط زمانی رخ بدهد که از نسخه Windows N استفاده می‌کنید یا «Media Features» را از طریق Control Panel خاموش می‌کنید. نسخه‌های N ویندوز عملکردی مشابه سایر نسخه‌های ویندوز دارند؛ البته به‌جز فناوری‌های مرتبط با رسانه، Windows Media Player و برخی برنامه‌های رسانه‌ای ازپیش‌نصب‌شده. ممکن است پس از نصب این به‌روزرسانی، نتوانید نوار وظیفه را مشاهده کنید یا از آن استفاده کنید. سایر برنامه‌ها قابل‌استفاده‌اند، ازجمله File Explorer ،Deskto و Settings.»

مایکروسافت روی راه‌حلی کار می‌کند که در به‌روزرسانی آینده در دسترس خواهد بود. آپدیت KB5039302 به‌دلیل گزارش‌های کاربران درباره این مشکل، دیگر برای دانلود در دسترس نیست.

شما می‌توانید KB5039302 را با رفتن به قسمت Settings < Windows Update حذف کنید.

مشکل تسکبار مایکروسافت در به‌روزرسانی اخیر ویندوز 11 ایتی مایتی

نظر یادتون نره