مهمترین نرم افزارهایی که سرعت کامپیوتر را کم میکند

کدخبر: 371

مهمترین نرم افزارهایی که سرعت کامپیوتر را کم میکند نرم افزارهای کند کننده سرعت کامپیوتر ، از آنجایی که باعث کاهش سرعت کامپیوتر و کند شدن آن در هنگام روشن کردن  و راه اندازی می شوند ،یکی از شایع ترین شکایت های کاربران ویندوز کار می باشد. هنگامی که رایانه خود را روشن می کنید

مهمترین نرم افزارهایی که سرعت کامپیوتر را کم میکند

مهمترین نرم افزارهایی که سرعت کامپیوتر را کم میکند

با ۵ اشتباه رایج که باعث کاهش سرعت کامپیوتر می‌شود آشنا شوید

نرم افزارهای کند کننده سرعت کامپیوتر ، از آنجایی که باعث کاهش سرعت کامپیوتر و کند شدن آن در هنگام روشن کردن  و راه اندازی می شوند ،یکی از شایع ترین شکایت های کاربران ویندوز کار می باشد.
هنگامی که رایانه خود را روشن می کنید ، تعداد زیادی برنامه وجود دارند که بلافاصله پس از روشن شدن کامپیوتر شروع به کار می کنند. این برنامه ها برای کمک به بارگیری سیستم عامل به طور خودکار شروع می شوند.

در صورتی که مجبور بودید همه این برنامه ها را به صورت دستی باز کنید باید زمان زیادی را صرف می کردید.
هنگامی که کامپیوتر سعی می کند برنامه های زیادی را به طور همزمان بوت کند، یک تنگنا ایجاد می شود که سرعت همه چیز را کند می کند.

باشگاه خبرنگاران جوان - راهکار‌هایی برای افزايش نشاط در زندگی/ چطور خستگی را از خود دور کنیم؟ - صاحب‌خبر

بسیاری از برنامه هایی که هنگام روشن شدن کامپیوتر راه اندازی می شوند ، ممکن است توسط کاربران رایانه قابل تشخیص نباشند.
اما برخی از برنامه های متداول که ممکن است از آن ها زیاد استفاده کنید نیز، سرعت کامپیوتر شما را کاهش دهند.
دلایل زیادی برای باز شدن این برنامه‌ها در زمان روشن کردن رایانه وجود دارد که در صورتی که باعث کاهش سرعت بوت شدن می شوند ، بهتر است آن ها را غیر فعال نموده و برای استفاده ، آن ها را به صورت دستی باز کنید.

• نرم افزارهای کند کننده سرعت کامپیوتر

۷ روش ساده برای افزایش سرعت کامپیوتر

در این مقاله لیستی از نرم افزارهای کند کننده سرعت رایانه آمده است که شامل موارد زیر می باشند:

برنامه های شرکت ادوبی

برنامه های شرکت ادوبی از جمله Acrobat ،Adobi Reader و دیگر برنامه ها از خانواده Creative Cloud طوری طراحی شده اند که خود را به پوشه وفایل راه اندازی کامپیوتر اضافه می کنند و ازجمله نرم افزارهای کند کننده سرعت رایانه هستند.
تنها دلیل مفیدی که برای اجرای خودکار این برنامه ها هنگام راه اندازی کامپیوتر وجود دارد این است که آن ها به صورت خودکار به روز رسانی می شوند.
از آن جایی که معمولاً هکرها به این برنامه ها حمله می کنند ،لازم نیست که اجازه دهید تا این برنامه ها به صورت خودکار راه اندازی شوند و باید راه اندازی خودکار آنها را غیر فعال کنید.

برنامه های اپل

برنامه های اپل نیز، سرعت راه اندازی کامپیوتر را کاهش می دهد. مقصر اصلی این امر در گذشته Quicktime بود که به طور کلی در رایانه ها یافت نمی شوند.
شما احتمالاً Quicktime را در رایانه خود نداشته باشید، اما در صورت دارا بودن می توانید آن را به صورت کامل حذف کنید.
سایر برنامه های اپل که می توانند سرعت کامپیوتر و راه اندازی آن را کاهش دهند شامل iTunes Helper ، Apple P /USH می باشند که می توانید آن ها را در هنگام روشن کردن کامپیوتر غیر فعال نموده و در صورت نیاز آن ها را به صورت دستی باز کنید.

برنامه های چت

برنامه های چت به هنگام روشن کردن کامپیوتر و راه اندازی آن به صورت خودکار راه اندازی می شوند. زیرا این امر باعث می‌شود تا افراد موجود در لیست مخاطبین شما ، بدانند که شما در چت دردسترس هستید ، بنابراین از نرم افزار های کند کننده سرعت رایانه نیز می باشند.

اگر در لپ تاپ خود از Discard ، Skype یا سایر برنامه های چت استفاده می کنید، می توانید راه اندازی آن ها به صورت خودکار هنگام روشن شدن کامپیوتر را غیر فعال کنید.
با این کار در هنگام بوت شدن ، سرعت کامپیوتر افزایش می یابد و شما می توانید هنگامی که می خواهید از برنامه های چت استفاده کنید ، آن ها را باز کنید.

برنامه های ذخیره سازی ابری

برنامه های ذخیره سازی ابری برای پشتیبان گیری و در دسترس بودن همه فایل های شما بسیار عالی عمل می کنند .
هنگامی که آن ها به طور خودکار راه اندازی می شوند تمام فایل های شما همگام می‌شوند. اشکال این برنامه ها کششی است که در هنگام راه اندازی رایانه ای ایجاد می کنند.
نمونه هایی از برنامه های ذخیره سازی ابری شامل One Drive ، Google Drive،DropBox ، pCloud و Amazon Drive می باشند ، که ممکن است در سرعت راه اندازی رایانه شما تداخل ایجاد کنند.

Gaming Clients

این برنامه نیز خود را به پوشه راه‌اندازی ویندوز رایانه شما می رساند، و شامل برنامه هایی مانند Steam ، GOG Galaxi و Origin می باشد.

این برنامه ها به این دلیل وارد پوشه راه‌اندازی ویندوز می شوند تا بتوانند در پس زمینه به روز شوند و این امکان را برای شما فراهم می کنند تا بتوانید بلافاصله و بدون انتظار بازی های به روز رسانی شده را بازی کنید.
برای سرعت بخشیدن به کامپیوتر هنگام بوت شدن، بهتر است این سرویس را غیر فعال کرده و پس از راه اندازی دستگاه در صورت نیاز آنها را به صورت دستی باز کنید.

پلیر های پیش فرض

برنامه های iTunes و Spotify برنامه های پخش موسیقی هستند که به طور پیش فرض روی رایانه شما به صورت خودکار هنگام روشن شدن کامپیوتر راه اندازی می شوند. از آنجا که این برنامه ها هیچ فایده‌ای خاصی ندارند آنها را غیر فعال کرده و سرعت کامپیوتر خود را بالا ببرید.

 bloatware

تولید کنندگان رایانه هایی مانند HP و Lenovo برنامه هایی را به رایانه های خود اضافه می کنند که با عنوان bloatware شناخته می شود.
شما می توانید با خیال راحت آن ها را از زمان راه اندازی کامپیوتر حذف کرده و اگر بخواهید می توانید کاملا آنها را حذف کنید تا رایانه تان به صورت یکنواخت کار کند.

• نحوه غیر فعال کردن در هنگام راه اندازی کامپیوتر

خدمات کامپیوتری مهر

غیرفعال کردن برنامه های ذکر شده در بالا بسیار آسان است ، و کافیست Startup را در پنجره جستجو در نوار وظیفه کامپیوتر تایپ کرده و Startup Apps را باز کنید.

برنامه ای که می خواهید غیرفعال کنید را پیدا نموده و آن را off کنید تا اجرای آن در هنگام راه اندازی کامپیوتر متوقف شود.
شما باید برنامه هایی را غیر فعال کنید که تاثیر زیادی بر زمان بوت شدن دارند. بسیاری از این برنامه ها دارای تنظیماتی هستند که شما می توانید آن ها را تغییر دهید تا از افزودن آن برنامه به پوشه راه اندازی کامپیوتر خودداری کنید.

لازم است هر چند وقت یک بار این تنظیمات را دوباره بررسی کنید. زیرا گاهی اوقات به روزرسانی ها ، تنظیمات را بازنشانی می کنند و مجدداً هنگام راه اندازی باز می شوند.
غیر فعال کردن این برنامه ها باعث می شود که در هنگام روشن کردن کامپیوتر، سرعت کامپیوتر شما افزایش یافته و نرم تر عمل کند.
فقط در صورتی که مدام با این برنامه ها کار می کنید آن ها را فعال نگه دارید، در غیر این صورت سعی کنید که آنها را غیر فعال کنید و سپس بررسی کنید که آیا زمان بوت شدن کامپیوتر شما افزایش یافته است یا خیر.

 

اخبار مرتبط