نام «اپل آیدی» با انتشار iOS 18 به «اپل اکانت» تغییر می‌کند

کدخبر: 16806
تیم ایتی مایتی - اپل دوشنبه در مراسم WWDC از سیستم‌عامل‌های جدیدش رونمایی کرد. همراه تغییرات مختلف این سیستم‌عامل‌ها، اپل آیدی (Apple ID) نیز به اپل اکانت (Apple Account) تغییر نام می‌دهد. انتظار می‌رود با انتشار نسخه نهایی iOS 18 و سایر آپدیت‌ها، دیگر شاهد نام اپل آیدی نباشیم.
نام «اپل آیدی» با انتشار iOS 18 به «اپل اکانت» تغییر می‌کند

تیم ایتی مایتی – اپل دوشنبه در مراسم WWDC از سیستم‌عامل‌های جدیدش رونمایی کرد. همراه تغییرات مختلف این سیستم‌عامل‌ها، اپل آیدی (Apple ID) نیز به اپل اکانت (Apple Account) تغییر نام می‌دهد. انتظار می‌رود با انتشار نسخه نهایی iOS 18 و سایر آپدیت‌ها، دیگر شاهد نام اپل آیدی نباشیم.

براساس اعلام اپل، با انتشار آپدیت‌های iOS 18 ،iPadOS 18 ،macOS Sequoia و watchOS 11 حساب کاربری شما به اپل اکانت تغییر نام می‌دهد و دیگر خبری از اپل آیدی نخواهد بود. البته این تغییر چندان غافلگیرکننده نیست؛ پیش‌ازاین «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، این تغییر نام را پیش‌بینی‌ کرده بود.

ساعت هوشمند مدل TK13 mini

تغییر نام اپل آیدی به اپل اکانت

نام «اپل آیدی» با انتشار iOS 18 به «اپل اکانت» تغییر می‌کند ایتی مایتی

اپل در مراسم اصلی WWDC، با معرفی iOS 18 و دیگر سیستم‌عامل‌های جدید از تغییرات بسیاری پرده برداشت که برخی از آن‌ها، مانند Apple Intelligence، قابل‌توجه بوده‌اند. اپل در این آپدیت‌ها توجه ویژه‌ای به شخصی‌سازی نیز داشته است و بسیاری از ویژگی‌های قدیمی، مانند سیری، را به‌روز کرد. تغییر نام اپل آیدی نیز نشان‌دهنده رویکرد تازه اپل در 2024 است.

البته هنوز در برخی سرویس‌ها نام Apple ID باقی مانده است؛ برای مثال، در وب‌سایت‌های اپل برای ورود همچنان عبارت Apple ID را می‌بینیم. بااین‌حال با عرضه نسخه نهایی سیستم‌عامل‌های جدید تا اواخر 2024، دیگر اثری از این نام نخواهیم دید.

شما با اپل آیدی می‌توانید به سرویس‌های مختلف اپل، مانند iCloud و اپ استور، دسترسی داشته باشید. همچنین با این حساب می‌توانید برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف را بخرید یا با دستگاه دیگری به داده‌هایی که در iCloud ذخیره کرده‌اید، دسترسی داشته باشید.

اپل آیدی پس از حدود بیست سال، جایش را به اپل اکانت می‌دهد. هرچند نام اپل اکانت برای سرویس‌های اپل مناسب‌تر است، مطمئناً برای طرف‌داران اپل نام Apple ID یادآور خاطرات گوناگونی است.

نام «اپل آیدی» با انتشار iOS 18 به «اپل اکانت» تغییر می‌کند

نظر یادتون نره