نکات مهم برای مراقبت از شارژر تلفن همراه و افزایش عمر آن

کدخبر: 395

مراقبت از شارژر تلفن همراه، یکی از کارهایی است که معمولا جدی گرفته نمی شود .  از آنجا که شارژر برخی از برندها و شرکت های تلفن همراه دارای قیمت های بالایی می باشند ، به همین دلیل تعویض کردن این شارژرها مستلزم صرف کردن هزینه زیاد می باشد که از نظر اقتصادی به صرفه نمی

نکات مهم برای مراقبت از شارژر تلفن همراه و افزایش عمر آن

۶ ترفند برای کاهش سرعت اتمام شارژ باتری موبایل | رسانه خبری اینتیتر | موبایل

مراقبت از شارژر تلفن همراه، یکی از کارهایی است که معمولا جدی گرفته نمی شود .  از آنجا که شارژر برخی از برندها و شرکت های تلفن همراه دارای قیمت های بالایی می باشند ، به همین دلیل تعویض کردن این شارژرها مستلزم صرف کردن هزینه زیاد می باشد که از نظر اقتصادی به صرفه نمی باشد، بنابراین مراقبت از شارژر تلفن همراه برای نگه داشتن دستگاه در شرایط عالی ضروری است.
نگه داشتن شارژر در شرایط خوب کار پیچیده‌ای نیست و با انجام برخی اقدامات ساده شما  قادر به حفظ کیفیت شارژر همانند روز اول خواهید بود.
در این مقاله از راه های مراقبت از شارژر برای داشتن عمر طولانی تر آمده است، که با خواندن  و عمل کردن به این دستورالعمل ها می توانید از  شارژر خود به خوبی در برابر آسیب ها محافظت کنید.

دستورالعمل های مراقبتی برای شارژر تلفن های همراه

۱.  مراقبت از اتصال کابل 

یکی از مهم ترین نکات برای مراقبت از شارژر تلفن همراه ، مراقبت از کابل اتصال می باشد . اگر کابل اتصال آسیب ببیند امنیت تمام سیستم شارژر به خطر افتاده و ممکن است کارکرد آن متوقف شود.
سعی کنید کابل شارژر را همیشه رول کرده و آن را در یک مکان امن نگهداری کنید . جایی که احتمال آسیب به آن وجود نداشته باشد.
اگر شما یک شارژر دو قطعه ای که از سَری و کابل تشکیل شده است، دارید. هنگام پیچیدن کابل آن را به سمت بالای سری آن نبرید، بلکه کابل را از سری آن جدا کنید.

کابل شارژر سامسونگ - با روکش ابریشمی و کیفیت عالی

۲. مراقبت هنگام جدا کردن از برق

هنگامی که شارژ گوشی کامل شد ، برای جدا کردن آن از برق لازم است  بخش ضخیم در ابتدای شارژر را با یک حرکت ملایم و صاف جدا کنید .هرگز برای جدا کردن شارژر از برق از کشش کابل استفاده نکنید، زیرا این کار باعث آسیب به اتصالات داخلی کابل می شود. در نتیجه مشکلات اتصال که موجب مشکلاتی برای شارژ گوشی می شود،  ایجاد می شود.

۳. هنگامی که گوشی خود را شارژ نمی کنید ، شارژر  را از برق بکشید.

هنگامی که شارژر را متصل به برق رها می‌کنید، موجب ایجاد ولتاژ درون آن می شوید که این مسئله باعث ایجاد  عیب و نقص در سیستم آن می شود و باعث می شود که سیم با سرعت بیشتری تجزیه و متلاشی شود.
علاوه بر این ، بسیاری از شارژرهای موبایل هنگام وصل بودن به برق، همچنان به مصرف برق می پردازند که این مسئله ممکن است هزینه فوق العاده ای را برای شما ایجاد کند.
حالت ایده آل این است که زمانی که از شارژر استفاده نمی کنید، اتصال آن را به برق قطع کنید.  به این ترتیب از خراب شدن مدارهای داخلی که بعدها حتی در مدار تلفن همراه شما تاثیر می گذارد ، اجتناب می کنید.

۳. جلوگیری از ایجاد درجه حرارت بالا

برای همه افراد در بسیاری از موارد پیش آمده است که شارژرهای تلفن‌های همراه خود را در مکان های بسته و بدون تهویه مانند کوله پشتی ، کیف های چرمی و… قرار داده و آن را برای مدت زمان طولانی رها کنند.
این مسئله باعث می شود که دمای شارژر افزایش یافته و به قطعات و تکه های داخلی آسیب برسد و در بعضی موارد نیز می تواند باعث ایجاد نقص و خرابی آن شود.
مانند هر وسیله الکترونیکی دیگر شارژر تلفن همراه نیز باید در کمترین دمای ممکن نگهداری شود.  احتیاط لازم این است که شارژ را در مکان هایی که دارای محیط بسته و گرمای بالا می باشد ، قرار ندهید.

نکات مهم در مورد فست شارژ و استفاده از آن - آداک فیکس

۴.  مراقبت از ولتاژ بالا 

شوک الکتریکی قوی می تواند به هر دستگاه در عرض چند ثانیه آسیب برساند. این شوک های الکتریکی برای همه سیستم‌های الکترونیکی مضر می باشند .
برای محافظت ازشارژر خود در برابر این مشکل، بهتر است به طور مستقیم به پلاگین متصل نباشید و از یک کم کننده قدرت یا محافظ جریان برق استفاده کنید که مانند یک جلیقه ضد گلوله عمل کرده و جریان الکتریکی قوی را متوقف می کند.
نکته دیگر برای مراقبت از شارژر تلفن همراه در برابر تخلیه سنگین این است که آن را هنگامی که رعد و برق وجود دارد ، از جریان برق قطع کنید.

۵. دور نگهداشتن شارژر از آب

به یاد داشته باشید که آب در سیستم های الکترونیکی مشکلات جدی مانند مدارهای کوتاه ایجاد می کند و باعث می شود آنها در بیشتر موارد خراب و غیرقابل استفاده شوند. در حالت ایده آل ، شارژر تلفن همراه خود را از هر جایی که آب وجود دارد، دور نگه دارید.
اگر شارژر شما خیس شده است ، بهتر است سعی کنید قطعات آن را جدا نکنید و آن را در مواد جاذب مانند برنج قرار دهید ، این کار باعث خشک شدن سریع تر آن می شود. به عنوان توصیه اضافی ، هنگام خیس شدن بگذارید حداقل 24 ساعت (توصیه می شود 48 ساعت)  در مواد جاذب مانده و سپس دوباره از آن استفاده کنید.

۶. خریدن یک قطعه جدید

اگر شارژر از دو بخش سیم و کابل تشکیل شده است ، بهتر است از آسیب هر دو تا بخش جلوگیری کنید . زیرا وقتی که یکی از این دو خراب شود جایگزینی آن قطعه موثر نخواهد بود و حتی مرکز شارژ تلفن همراه نیز عواقب جدی می یابد.

 

اخبار مرتبط