پاسخ مدیر سیگنال به انتقادات مدیرعامل تلگرام: پاول دورف چرند می‌گوید

کدخبر: 15829
تیم ایتی مایتی - سرویس پیام‌رسان سیگنال در چند وقت اخیر از سوی «ایلان ماسک»، مالک ایکس و «پاول دورف»، مدیرعامل تلگرام هدف حملات مختلفی قرار گرفته است. حالا «مردیت ویت‌تیکر»، رئیس سیگنال در مصاحبه‌ای به انتقادات پاسخ داده و صحبت‌های تندی را علیه دورف مطرح کرده است.
پاسخ مدیر سیگنال به انتقادات مدیرعامل تلگرام: پاول دورف چرند می‌گوید

تیم ایتی مایتی – سرویس پیام‌رسان سیگنال در چند وقت اخیر از سوی «ایلان ماسک»، مالک ایکس و «پاول دورف»، مدیرعامل تلگرام هدف حملات مختلفی قرار گرفته است. حالا «مردیت ویت‌تیکر»، رئیس سیگنال در مصاحبه‌ای به انتقادات پاسخ داده و صحبت‌های تندی را علیه دورف مطرح کرده است.

مردیت ویت‌تیکر به‌تازگی در رویداد VivaTech با رسانه تک‌کرانچ مصاحبه و درباره موضوعات مختلفی صحبت کرده است. در بخشی از این گفت‌وگو از او درباره صحبت‌های اخیر ایلان ماسک و پاول دورف علیه سیگنال پرسیده شد. ویت‌تیکر درباره صحبت‌های مدیرعامل تلگرام گفت: «به‌نظر می‌رسد پاول آن‌قدر مشغول دنبال‌شدن توسط یک عکاس حرفه‌ای است که نمی‌تواند حقیقت حرف‌هایش را بررسی کند. نمی‌دانم چرا او به این ادعاها دامن می‌زند. می‌دانم که نظرات و ادعاهای [دورف] درباره سیگنال چرند است. ما همه شواهد را در سمت خود داریم. بنابراین نظر مردم مشخص و رأی آن‌ها آشکار است.»

رئیس سیگنال درباره ادعاهای نادرست مدیرعامل تلگرام ابراز تأسف کرد

رئیس سیگنال می‌گوید نکته تأسف‌برانگیز این است که برخلاف صحبت‌های دیگر مدیران دنیای فناوری درباره این پیام‌رسان، گفته‌های اخیر به مردم واقعی آسیب می‌زند و بسیار بی‌ملاحظه است. او توضیح داد: «در کنار افرادی که در ائتلاف با آن‌ها کار می‌کنیم، مجبور شدیم با مدافعان حقوق بشر و گروه‌های کنش‌گری که واقعاً بابت این ادعاها ترسیده بودند، ارتباط برقرار کنیم، چون ما در صنعت و اکوسیستمی حضور داریم که شاید 5000 نفر در کل جهان مهارت بررسی و راستی‌آزمایی کاری را که انجام می‌دهیم، داشته باشند، و ما تا جای ممکن کار افرادی را که دارای تخصص مورد نیاز برای ارزیابی فعالیت سیگنال هستند، آسان کرده‌ایم.»

باتری لپ تاپ ایسوس ASUS Battery Asus X550 4Cell

مردیت ویت‌تیکر می‌گوید پروتکل و کد سیگنال متن‌باز است و اطلاعات زیادی درباره آن وجود دارد. او اضافه می‌کند: «پروتکل ما به‌صورت رسمی ارزیابی و تأیید شده است. ما هر کاری که بتوانیم انجام می‌دهیم. اما افراد زیادی با مهارت‌ها و تخصص‌های متفاوت هستند که باید حرف متخصصان را بپذیرند. ما خوش‌شانس بودیم چون یک دهه است که به‌صورت باز در این فضا کار کرده‌ایم.»

رئیس سیگنال یادآور شد که آن‌ها استاندارد طلایی فناوری رمزنگاری را ساخته‌اند و اعتماد جوامع متخصصان امنیت، رمزنگاری و هکرها را به‌دست آورده‌اند. ویت‌تیکر گفت خیلی اوقات از نشر اطلاعات نادرست درباره سیگنال برای ترغیب گروه‌های آسیب‌پذیر به استفاده از سرویس‌های غیرایمن و نظارت و کنترل بر آن‌ها استفاده می‌شود. او افزود به همین دلیل «عصبانی بودم، عصبانی هستم، و فکر می‌کنم کار آن‌ها بسیار بی‌ملاحظه است. بازی خودتان را بکنید، اما این بازی را به زمین من نیاورید.»

پاسخ مدیر سیگنال به انتقادات مدیرعامل تلگرام: پاول دورف چرند می‌گوید

پاول دورف اخیراً در کانال شخصی خود در تلگرام گفته بود دولت آمریکا 3 میلیون دلار برای ساخت رمزنگاری سیگنال هزینه کرده و این سیستم در بسیاری از پیام‌رسان‌های دیگر ازجمله واتس‌اپ استفاده می‌شود. او همچنین گفته بود سیگنال به محققان اجازه نمی‌دهد مطمئن شوند که کد گیت‌هاب این پیام‌رسان همان کدی است که در اپ آیفون استفاده شده، چرا که بیلدهای قابل بازتولید برای نسخه iOS وجود ندارد. البته مدیر سیگنال در پاسخ به این ادعا گفته بود که این محدودیت متوجه اپل است.

پاسخ مدیر سیگنال به انتقادات مدیرعامل تلگرام: پاول دورف چرند می‌گوید

نظر یادتون نره