پردازنده تنسور G5 برای پیکسل 10 احتمالاً توسط TSMC ساخته می‌شود

کدخبر: 15797
تیم ایتی مایتی - از سال 2021 و عرضه نسل اول پردازنده تنسور تاکنون، گوگل با همکاری سامسونگ این تراشه‌ها را توسعه داده است. درحالی‌که این همکاری مزایایی برای گوگل داشته، اما این شرکت محدود به فناوری‌های سامسونگ بوده است.
پردازنده تنسور G5 برای پیکسل 10 احتمالاً توسط TSMC ساخته می‌شود

تیم ایتی مایتی – از سال 2021 و عرضه نسل اول پردازنده تنسور تاکنون، گوگل با همکاری سامسونگ این تراشه‌ها را توسعه داده است. درحالی‌که این همکاری مزایایی برای گوگل داشته، اما این شرکت محدود به فناوری‌های سامسونگ بوده است.

اکنون اطلاعات فاش‌شده می‌گوید که احتمالاً تنسور G5 برای سری پیکسل 10 توسط TSMC ساخته خواهد شد.

براساس گزارش Android Authority، گوگل ظاهراً برای توسعه تراشه تنسور G5 در پیکسل 10 با TSMC همکاری می‌کند. اگر این اطلاعات صحت داشته باشند، این اولین تراشه گوگل خواهد بود که بدون کمک سامسونگ ساخته می‌شود. مدرکی که درواقع این ادعا را ثابت می‌کند، اطلاعات گمرکی نقل‌وانتقالات تراشه‌های TSMC است.

همکاری گوگل و TSMC برای توسعه تنسور G5

زمانی که شرکت‌های مختلف بخواهند کالایی صادر یا وارد کنند، باید محتویات، ارزش و نوع کالای مورد معامله را در اظهارنامه گمرکی خود مشخص کنند. این اظهارنامه‌ها نیز گاه به‌صورت عمومی در دسترس هستند. اکنون سندی که در پایین مشاهده می‌کنید حاوی اطلاعاتی است که ظاهراً به همکاری گوگل و TSMC اشاره می‌کند.

در بخش مشخصات کالاها، کلمه مخفف «LGA» ثبت شده که به احتمال فراوان حروف مخفف Laguna Beach (نام رمز تنسور G5) است. به‌طور مشابه، گوگل قبلاً Whitechapel (نسل اول تراشه تنسور) را به عنوان WHI و تنسور G4 را با عنوان Zuma Pro یا ZPR معرفی کرده بود.

همچنین این سند مستقیماً به TSMC و InFO POP اشاره می‌کند که یک فناوری بسته‌بندی منحصربه‌فرد این شرکت تایوانی است. همچنین باتوجه به عبارت «OTP, V1» گوگل می‌تواند برخی از پارامترهای تراشه (اغلب مربوط به امنیت و قدرت) را بدون تغییر ساختار فیزیکی آن بهبود بخشد.

همچنین از این تصویر متوجه می‌شویم که این تراشه با 16 گیگابایت رم همراه خواهد بود که ظاهراً توسط SEC (سامسونگ الکترونیکس) ساخته می‌شود. این امر با گزارش‌های قبلی مبنی بر اینکه پیکسل 9 پرو دارای 16 گیگابایت رم است، مطابقت دارد؛ بدین ترتیب احتمالاً نسخه پایه پیکسل 10 نیز همین مقدار رم را داشته باشد، هرچند هنوز فاصله زیادی تا عرضه پیکسل 10 و تنسور G5 داریم.

پردازنده تنسور G5 برای پیکسل 10 احتمالاً توسط TSMC ساخته می‌شود

نظر یادتون نره