پشتیبانی اسنپدراگون 8 نسل 4 احتمالاً از رم و باتری پیشرفته‌تر

کدخبر: 17826
تیم ایتی مایتی - طبق گفته یکی از مدیران کوالکام، تغییر مسیر این شرکت به سمت هسته‌های سفارشی Oryon یکی از دلایل افزایش قیمت اسنپدراگون 8 نسل 4 نسبت به نسل 3 است. بااین‌حال این تنها دلیل افزایش قیمت نیست و به گفته یکی از منابع آگاه، موضوعات دیگری در این امر نقش دارند، اما این دلایل کدامند؟ پاسخ به پشتیبانی این تراشه از فناوری‌های پیشرفته رم و باتری برمی‌گردد.
پشتیبانی اسنپدراگون 8 نسل 4 احتمالاً از رم و باتری پیشرفته‌تر

تیم ایتی مایتی – طبق گفته یکی از مدیران کوالکام، تغییر مسیر این شرکت به سمت هسته‌های سفارشی Oryon یکی از دلایل افزایش قیمت اسنپدراگون 8 نسل 4 نسبت به نسل 3 است. بااین‌حال این تنها دلیل افزایش قیمت نیست و به گفته یکی از منابع آگاه، موضوعات دیگری در این امر نقش دارند، اما این دلایل کدامند؟ پاسخ به پشتیبانی این تراشه از فناوری‌های پیشرفته رم و باتری برمی‌گردد.

منبعی آگاه به‌نام «Digital Chat Station» ادعا می‌کند که اکثر گوشی‌های پرچمدار سال آینده با Snapdragon 8 Gen 4، از برخی فناوری‌های بهبودیافته این چیپست بهره نخواهند برد و فقط ارتقاهای اصلی این تراشه را دریافت خواهند کرد.

تخفیف ویژه امروز :

قاب – کاور Prada diamond پرادا دیاموند سامسونگ اس 21 اف ای samsung s21fe

پشتیبانی از رم LPDDR5X و باتری سیلیکونی در اسنپدراگون 8 نسل 4

بنابراین فقط برخی پرچمداران خاص با اسنپدراگون 8 نسل 4، از فناوری‌های پیشرفته این تراشه مثل پشتیبانی از باتری‌های سیلیکونی و رم LPDDR5T بهره خواهند برد. در مورد دیگر گوشی‌های پرچمدار مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 4، این منبع می‌گوید که باید شاهد اضافه‌شدن قابلیت‌هایی مانند حسگر اثر انگشت اولتراسونیک و حافظه LPDDR5X باشیم. دایمنسیتی +9300 مدیاتک به‌صورت پیش‌فرض در همه گوشی‌های به‌کار رفته، از استاندارد LPDDR5T پشتیبانی می‌کند.

اسنپدراگون 8 نسل 4 پشتیبانی اسنپدراگون 8 نسل 4 احتمالاً از رم و باتری پیشرفته‌تر ایتی مایتی

کمپانی SK hynix قبلاً از نسخه رم LPDDR5T خود با سرعت عملیاتی 9600 مگابیت بر ثانیه رونمایی کرده بود. بنابراین اگرچه این فناوری در بازار وجود دارد، ما آن را تنها در برخی از پرچمداران مجهز به Snapdragon 8 Gen 4 خواهیم دید و نه در نسل فعلی، چون نرخ پذیرش این فناوری در بین کاربران و توسعه‌دهندگان احتمالاً در تراشه نسل بعدی کوالکام بیشتر خواهد بود. در مورد باتری‌های سیلیکونی، این فناوری به آرامی درحال جاافتادن در میان گوشی‌های پرچمدار است؛ از طریق این فناوری، سازندگان می‌توانند ظرفیت باتری را بدون افزایش ضخامت آن، بیشتر کنند.

تخفیف ویژه امروز :

هندزفری بلوتوثی گیمینگ لنوو مدل thinkplus Live Pods XG02

هندزفری بلوتوثی گیمینگ لنوو مدل thinkplus Live Pods XG02 ایتی مایتی

به‌طور طبیعی، استفاده از باتری‌های سیلیکونی و رم LPDDR5T در ممتازترین پرچمداران مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 4 به این معنی است که این دستگاه‌ها گران‌تر خواهند شد. تراشه آینده کوالکام به‌طور کلی گران‌تر می‌شود و شرکت‌های سازنده موبایل اگر بخواهند گوشی‌های مجهز به این چیپست را با قیمت رقابتی بفروشند، باید تصمیم بگیرند که از کدام فناوری این تراشه چشم بپوشند. به‌طور مشخص استفاده از تمام فناوری‌های این تراشه، می‌تواند قیمت تمام‌شده آن برای استفاده در گوشی‌ها را بیشتر افزایش دهد.

پشتیبانی اسنپدراگون 8 نسل 4 احتمالاً از رم و باتری پیشرفته‌تر

نظر یادتون نره