چطور قاب گوشی بادوام و مطمئنی بخریم ؟

کدخبر: 653

این روزها با توجه به قیمت انواع موبایل لازمه به فکر قاب گوشی مناسبی برای محافظ از موبایلمان باشیم .  گوشی های هوشمند ضد ضربه نبوده و در برابر ضربات و آسیب های احتمالی آسیب پذیر هستند . بنابراین نیاز است برای محافظت از قاب و صفحه آنها از قاب محافظ مناسب گوشی های هوشمند

چطور قاب گوشی بادوام و مطمئنی بخریم ؟

تزیین قاب گوشی با لاک در چهار طرح مختلف | کاغذ رنگی

این روزها با توجه به قیمت انواع موبایل لازمه به فکر قاب گوشی مناسبی برای محافظ از موبایلمان باشیم .  گوشی های هوشمند ضد ضربه نبوده و در برابر ضربات و آسیب های احتمالی آسیب پذیر هستند . بنابراین نیاز است برای محافظت از قاب و صفحه آنها از قاب محافظ مناسب گوشی های هوشمند و گلس مناسب استفاده نمود .
امروزه قاب های محافظ زیادی برای انواع گوشی‌های هوشمند وجود دارند که دارای ویژگی های مختلفی مانند سبک ، باریک ظریف ، رنگی یا دارای نقش های مختلف و غیره می باشند که محافظت خوبی از گوشی به عمل می‌آورند .

راهنمای خرید قاب محافظ برای گوشی های هوشمند

قاب های محافظ تلفن های هوشمند دارای کیفیت و جنس های مختلفی می باشند که هر کدام به طریقی ایمنی و امنیت گوشی‌های هوشمند را فراهم می کنند . انواع قاب های محافظ گوشی های هوشمند شامل موارد زیر می باشند .

1. قاب های ژله‌ای

جنس این قاب های ژله ای معمولا از وینیل با کیفیت یا سیلیکون می باشد . این نوع قاب ها بسیار ساده بوده و گوشی شما را زیباتر نشان می دهند . اما این قاب ها برای گوشی های ظریف و انواع از گوشی ها که نیاز به محافظت شدید دارند مناسب نمی باشد .
در صورتی که قاب های ژله‌ای از سیلیکون خوب و باکیفیتی ساخته شده باشند می توانند محافظت بسیار خوبی در برابر شوک ها و ضربات احتمالی به وجود آورند . این گونه قاب ها به خاطر بافتی که دارند باعث می شوند گوشی از دست افراد لیز نخورد و با توجه به اینکه در رنگ های متفاوت و ویژه‌ای در بازار موجود می باشند ، بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته اند.

کاور ژله ای موبایل

2 . قاب های مخصوص ضربه گیری

شکل این قاب ها مستطیلی بوده و دارای گوشه‌های منحنی شکل می باشند که مخصوصا از لبه های گوشی محافظت بیشتری به عمل می آورند . این نوع قاب ها انعطاف پذیر بوده و خاصیت ارتجاعی خوبی به دلیل آنکه از جنس لاستیک باکیفیت ساخته می شوند، دارند .
در برخی از انواع مدل های این نوع قاب ها یک صفحه در پشت آن وجود دارد که از خراش و آسیب دیدن گوشی محافظت می کند .

کاور ضد ضربه موبایل

3. قاب های کیفی

در این نوع قاب ها علاوه بر بدنه گوشی ، صفحه نمایش آن نیز کاور می شود و تمام ابعاد و زوایای گوشی را مورد محافظت قرار می دهد . این نوع قاب ها همانند یک کیف دور تا دور گوشی را پوشش می دهند و توسط یک دکمه باز و بسته می شوند . ممکن است کار با این نوع قاب ها کمی دشوار باشد اما با استفاده از آنها می‌توان گوشی را علاوه بر ضربه از گرد و غبار نیز محافظت نمود .
قاب های کیفی دارای انواع مختلفی هستند، در برخی از مدل های آنها جیب های کوچکی برای نگهداری کارت و مدارک مهم نیز وجود دارد و در برخی دیگر نیز پایه‌هایی وجود دارد که کاربر به راحتی بتواند گوشی را به زمین یا روی سطوح مختلف گذاشته و فیلم و ویدئوهای مورد علاقه خود را در زوایای مختلف تماشا کند .

کاور کیفی موبایل

4. قاب های پارچه ای

این نوع قاب ها شکل جذابی به گوشی‌های هوشمند می بخشند و امنیت مطلوبی را از نظر در آسیب برابر خط و خراش بدنه برای گوشی فراهم می کنند و می ‌توانند قطعات حساس گوشی مانند دوربین و دکمه ها را نیز محافظت کنند .
قاب های پارچه ای در طرح ها و رنگ های مختلفی در بازار موجود می باشند و تقریباً برای هر نوع گوشی در بازار موجود هستند . این نوع قاب ها ضربه گیر خوبی نیستند.

قاب پارچه ای موبایل

5. قاب های چرمی

این نوع قاب ها مناسب برای افرادی هستند که به سبک کلاسیک علاقه مند می باشند و جذابیت خاصی به گوشی‌های هوشمند می بخشند .
قاب های چرمی به علت محافظت خوبی که از گوشی ها انجام می دهند برای افرادی که بیشتر اوقات گوشی از دستشان لیز میخورد ، مناسب می باشند. زیرا به علت نوع بافت آن ، قاب لیز نمی خورند .
این نوع قاب ها همچنین آب را به خود جذب نکرده و در برابر رطوبت و آب نیز محافظت خوبی از گوشی به عمل می‌آورند .

قاب چرمی

6. قاب هایی از جنس فیبر کربن

این قاب ها به دلیل کیفیت و دوام بالایی که دارند تضمین کننده امنیت کامل گوشی می باشند . این قاب ها استایل گوشی را زیباتر کرده و به دلیل جنس خاصی که دارند از دست لیز نمی خورند .
به عبارت دیگر قاب های ساخته شده از فیبر کربن از نظر محافظت از گوشی و امنیتی که برای آن ایجاد می کند از بقیه خواب های نام برده شده بهتر عمل می کنند .

قاب محافظ کربنی

7. قاب های ترکیبی

این قاب ها از مواد ترکیبی ساخته می شوند و قسمت‌های مختلف قاب دارای متریال های مختلف می باشد به طوری که لبه های قاب از TPU که ضربه گیر مناسبی است ، بوده و پشت قاب گوشی از جنس فیبر کربن می باشد.
همچنین ترکیب انواع متریال مانند چرم ‌مصنوعی ، پلی کربنات یا سیلیکون نیز در این نوع قاب ها استفاده شده است .
این قاب ها به دلیل طرح های خاص و رنگ های مختلفی که دارند دارای طرفداران زیادی می باشند و محافظت خوبی از گوشی ها به عمل می آورند .

برای خرید قاب محافظ گوشی های هوشمند به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم ؟

– در صورتی که قاب را از فروشگاه های اینترنتی و به صورت آنلاین خریداری می‌کنید ، ابتدا باید از معتبر بودن فروشگاه اینترنتی خود اطمینان حاصل نموده و پس از بررسی و خواندن ویژگی های قاب مورد نظر و بررسی اطلاعات آن مانند رنگ ، وزن ، جنس ، سایز و … قاب را سفارش دهید .
– با توجه به اینکه یک قاب محافظ مناسب برای گوشی های هوشمند آن را از ضربه خوردن ، ایجاد خراش و آسیب های احتمالی دیگر محافظت می کند بنابراین هنگام خرید آن باید محتاط بوده و تمام ویژگی های قاب های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و سپس بهترین گزینه را از بین آنها انتخاب کنید .
– قابی متناسب با مدل گوشی خود بخرید تا کاملا اندازه آن بوده و متناسب با این گوشی ها تهیه شده باشد .
– باید دقت داشته باشید که قابی که انتخاب می کنید از مواد بی کیفیت یا قاب های فلزی که از مواد فلزی بی کیفیت ساخته شده اند ، نباشد .زیرا این گونه قاب ها می توانند عملکرد شارژ وایرلس را مختل کنند .