گوگل صحت اسناد افشاشده درباره اسرار موتور جستجوی خود را تأیید کرد

کدخبر: 16162
تیم ایتی مایتی - روز گذشته اسنادی ۲۵۰۰ صفحه‌‌ای در اینترنت منتشر شد که حاوی اسرار الگوریتم موتور جستجوی گوگل بود و نحوه عملکرد آن را توضیح می‌داد. درحالی‌که گوگل روز گذشته واکنشی به این اسناد نشان نداده بود، حالا به‌طور رسمی اعلام کرده که این اسناد واقعی و معتبر هستند.
گوگل صحت اسناد افشاشده درباره اسرار موتور جستجوی خود را تأیید کرد

تیم ایتی مایتی – روز گذشته اسنادی ۲۵۰۰ صفحه‌‌ای در اینترنت منتشر شد که حاوی اسرار الگوریتم موتور جستجوی گوگل بود و نحوه عملکرد آن را توضیح می‌داد. درحالی‌که گوگل روز گذشته واکنشی به این اسناد نشان نداده بود، حالا به‌طور رسمی اعلام کرده که این اسناد واقعی و معتبر هستند.

این اسناد جزئیاتی درباره اطلاعاتی که گوگل ردیابی می‌کند، ارائه می‌دهد و الگوریتم جستجوی گوگل از برخی از این اطلاعات استفاده می‌کند. درحقیقت این اسناد درباره یکی از مهم‌ترین سیستم‌های دنیای اینترنت اطلاعاتی در اختیار ما قرار می‌دهد که البته ابهاماتی هم در آن وجود دارد.

هندزفری بلوتوثی گیمینگ لنوو مدل Xt95 pro

گوگل صحت اسناد لورفته را تأیید کرد

گوگل صحت اسناد افشاشده درباره اسرار موتور جستجوی خود را تأیید کرد

«دیویس تامپسون»، سخنگوی گوگل، با ارسال ایمیلی به ورج، با تأیید صحت سند افشاشده، از اشتراک‌گذاری اطلاعات درباره نحوه عملکرد موتور جستجوی گوگل در گذشته خبر داد:

«ما نسبت به ایجاد فرضیات نادرست درباره نتایج جستجوها براساس اطلاعات قدیمی یا ناقص هشدار می‌دهیم. ما اطلاعات زیادی درباره نحوه عملکرد موتور جستجو خود و عواملی که سیستم‌های ما مورد بررسی قرار می‌دهند، به اشتراک گذاشته‌ایم. درعین‌حال از یکپارچگی نتایج جستجوها در برابر دستکاری محافظت می‌کنیم.»

طبق اسناد فاش‌شده، گوگل ظاهراً اطلاعاتی را جمع‌آوری می‌کند که نمایندگان این شرکت در گذشته گفته‌ بودند که این اطلاعات در رتبه‌بندی صفحات نقشی ندارند. همچنین این اسناد نقش یک مخزن اطلاعات را برای کارمندان گوگل ایفا می‌کند، بااین‌حال به‌طور دقیق مشخص نیست که کدام بخش از اطلاعات برای رتبه‌بندی صفحات در موتور جستجو استفاده می‌شود. علاوه‌براین، سند فاش‌شده نشان نمی‌دهد چگونه به عناصر مختلف برای نمایش در نتایج جستجوها وزن داده می‌شود.

افشای عمومی این اسناد می‌تواند موج جدیدی در میان صنایع مختلف، افراد فعال در حوزه سئو و همچنین بازاریابی و صنعت نشر ایجاد کند. انتخاب‌های گوگل برای موتور جستجوی خود می‌تواند تأثیر عمیقی روی کسب‌وکارهای مختلف داشته باشد؛ چراکه بسیاری از آن‌ها به موتور جستجوی گوگل وابستگی زیادی دارند. بنابراین انتظار می‌رود تحقیقات زیادی روی اسناد فاش‌شده گوگل انجام شود.

گوگل صحت اسناد افشاشده درباره اسرار موتور جستجوی خود را تأیید کرد

نظر یادتون نره