۵ نوشیدنی بسیار مفیدی که فشار خون را کاهش می دهند

کدخبر: 15096
تیم ایتی مایتی - می توان گفت احتمال بالایی هست که تقریبا نیمی از افراد میانسال دچار فشار خون بالا شوند و این یک موضوع جدی است که نباید نادیده گرفته شود چرا که می تواند منجر به سکته قلبی و .. شود. داشتن یک رژیم غذایی مناسب می تواند از این عارضه جلوگیری کند.
۵ نوشیدنی بسیار مفیدی که فشار خون را کاهش می دهند

تیم ایتی مایتی – می توان گفت احتمال بالایی هست که تقریبا نیمی از افراد میانسال دچار فشار خون بالا شوند و این یک موضوع جدی است که نباید نادیده گرفته شود چرا که می تواند منجر به سکته قلبی و .. شود.

داشتن یک رژیم غذایی مناسب می تواند از این عارضه جلوگیری کند.

هندزفری بلوتوثی Lenovo مدل LP10

هندزفری بلوتوثی لنوو lenovo lp 10 ای تی مای تی itmait فروش انلاین

۵ نوشیدنی بسیار مفیدی که فشار خون را کاهش می دهند

۵ نوشیدنی بسیار مفیدی که فشار خون را کاهش می دهند ایتی مایتی

۱- آب گوجه‌فرنگی

شواهد حاکی از آن است که از آب گوجه‌فرنگی هم می‌توان به‌عنوان بهترین نوشیدنی برای کاهش فشار خون نام برد. محققان ژاپنی تاثیر آب گوجه‌فرنگی را روی شرکت‌کنندگان مبتلا به عوامل خطر بیماری قلبی بررسی کردند و متوجه شدند که نوشیدن یک لیوان آب گوجه‌فرنگی در طول روز می‌تواند فشار خون و کلسترول بد (LDL) را کاهش دهد.

 

۵ نوشیدنی بسیار مفیدی که فشار خون را کاهش می دهند ایتی مایتی 1

۲-شیر بدون چربی

محصولات لبنی کم‌چرب مانند ماست و شیر بدون چربی می‌توانند به کاهش فشار خون کمک کنند. مطالعات نشان می‌دهد که جایگزینی لبنیات کم‌چرب به‌جای موارد پرچرب در کاهش فشار خون مؤثر است.

۵ نوشیدنی بسیار مفیدی که فشار خون را کاهش می دهند ایتی مایتی 2

۳-آب انار

آب انار سرشار از آنتی‌اکسیدان، ویتامین C، فولات (ویتامین B9) و پتاسیم است که همگی برای سلامت قلب مفید هستند. تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف منظم این نوشیدنی خوش‌طعم می‌تواند فشار خون را به‌طرز چشمگیری کاهش دهد. اگر تصمیم دارید آب انار یا سایر آبمیوه‌های مفید را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، از محصولات ۱۰۰ درصد طبیعی که به آن‌ها شکر اضافه نشده باشد استفاده کنید.

۵ نوشیدنی بسیار مفیدی که فشار خون را کاهش می دهند ایتی مایتی 3

۴-آب چغندر

نیترات موجود در آب چغندر می‌تواند در کوتاه‌مدت گردش خون را بهبود ببخشند و فشار خون را کاهش دهد.

۵ نوشیدنی بسیار مفیدی که فشار خون را کاهش می دهند ایتی مایتی 4

۵-چای

وقتی از فشار خون بالا صحبت به میان می‌آید، انواع مختلف چای تاثیر یکسانی روی آن ندارند. محققان تاثیر چای سیاه و چای سبز را روی فشار خون مقایسه کردند و به این نتیجه رسیدند که مصرف طولانی‌مدت هر ۲ نوع چای باعث کاهش فشار خون می‌شود، اما تاثیر چای سبز بیشتر است.

چای هیبیسکوس یا چای ترش هم یکی از نوشیدنی های پایین آورنده فشار خون است. در یک مطالعه، شرکت‌کنندگان به ۲ گروه تقسیم شدند: گروه‌ی مداخله که به‌مدت یک ماه هر روز صبح ۲ لیوان چای ترش نوشیدند و گروه‌ی کنترل که از این چای استفاده نکردند. در پایان تحقیق مشخص شد که نوشیدن چای ترش با کاهش فشار خون همراه است.

چای هیبیسکوس حاوی مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان، از جمله آنتوسیانین، است. به گفته‌ی محققان، آنتی‌اکسیدان‌ها به عروق خونی کمک می‌کنند تا در برابر آسیب‌هایی که باعث باریک شدن آن‌ها می‌شوند، مقاومت کنند.

نوشیدنی‌های مضر برای فشار خون بالا

همان‌طور که بعضی از نوشیدنی‌ها به کاهش فشار خون کمک می‌کنند، چند نوشیدنی هم وجود دارند که ممکن است مقدار آن را افزایش دهند. اگر از پرفشاری خون رنج می‌برید، از نوشیدنی‌های زیر استفاده نکنید یا مصرف آن‌ها را به حداقل برسانید:

  • نوشابه‌های گازدار؛ بیشتر نوشابه‌ها سرشار از قند هستند و به همین دلیل خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و فشار خون بالا را به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌دهند.
  • نوشیدنی‌های شیرین؛ سایر نوشیدنی‌های شیرین هم مثل نوشابه مقدار زیادی قند دارند. از این‌رو، توصیه می‌شود تا حد امکان از مصرف این نوشیدنی‌ها بپرهیزید تا از تاثیر منفی آن‌ها بر فشار خون خود جلوگیری کنید.
  • نوشیدنی‌های انرژی‌زا؛ این نوع نوشیدنی‌ها مقدار زیادی کافئین و قند وارد بدن می‌کنند. تحقیقات نشان داده‌اند که نوشیدنی‌های انرژی‌زا می‌توانند به میزان قابل‌توجهی سطح فشار خون را افزایش دهند.

۵ نوشیدنی بسیار مفیدی که فشار خون را کاهش می دهند

نظر یادتون نره