iOS 18 استفاده از شارژرهای کم‌سرعت را به شما نشان می‌دهد

کدخبر: 16873
تیم ایتی مایتی - اپل بخش تنظیمات باتری را در iOS 18 به‌روزرسانی کرد تا قابلیتی را اضافه کند که به شما امکان می‌دهد از شارژشدن آیفون خود با یک شارژر کم‌سرعت یا آهسته مطلع شوید. این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا بدانید شارژر مورد استفاده چقدر قدرت دارد و زمان بیشتری را برای شارژ کامل دستگاه‌تان درنظر بگیرید.
iOS 18 استفاده از شارژرهای کم‌سرعت را به شما نشان می‌دهد

تیم ایتی مایتی – اپل بخش تنظیمات باتری را در iOS 18 به‌روزرسانی کرد تا قابلیتی را اضافه کند که به شما امکان می‌دهد از شارژشدن آیفون خود با یک شارژر کم‌سرعت یا آهسته مطلع شوید. این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا بدانید شارژر مورد استفاده چقدر قدرت دارد و زمان بیشتری را برای شارژ کامل دستگاه‌تان درنظر بگیرید.

به گزارش «مک رومرز»، دوره‌های شارژ آهسته با نوار نارنجی در قسمت تنظیمات باتری نشان داده می‌شود. این بخش میزان مصرف و شارژ باتری را در 24 ساعت گذشته یا 10 روز گذشته نشان می‌دهد.

اداپتور – شارژر دیواری ایفون اصلی مدل 20 وات B/A

شارژراصلی ایفون itmait ای تی مای تی ارسال رایگان

به گفته مک‌رومرز، این ویژگی پس از آن معلوم شد که یک کاربر با شارژر بی‌سیم 5 واتی قصد شارژ آیفون خود را داشت. هنوز مشخص نیست که iOS 18 چه شارژری را به‌عنوان «آهسته» معرفی می‌کند. اما در مجموع این واژه برای کاربرانی مناسب است که گوشی خود را به شارژ زده‌اند، اما نمی‌دانند سرعت شارژرشان چقدر است.

باتری iOS 18 iOS 18 استفاده از شارژرهای کم‌سرعت را به شما نشان می‌دهد ایتی مایتی

قابلیت ردیابی سرعت شارژ در iOS 18 چه فایده‌ای دارد؟

بسیاری از شارژرهای بی‌سیم ادعا می‌کنند که از استاندارد MagSafe بهره می‌برند، درحالی‌که به سرعت استاندارد Qi یا کمتر از آن محدود هستند؛ در نتیجه این ویژگی می‌تواند به کاربران آیفون کمک کند تا بفهمند چرا دستگاه‌شان با سرعت مطلوب شارژ نمی‌شوند. به نظر نمی‌رسد در iOS 18 گزینه‌ای برای فعال‌کردن هشدار هنگام شارژ گوشی از طریق شارژر کم‌قدرت وجود داشته باشد. وجود این ویژگی می‌تواند یک قدم روبه‌جلو باشد، زیرا یافتن بخش تنظیمات باتری شاید کمی دشوار باشد. بااین‌حال فعلاً چنین قابلیتی در iOS 18 وجود ندارد.

کمپانی اپل در جریان رویداد WWDC چند روز پیش، از نسخه جدید سیستم‌عامل خود یعنی iOS 18 رونمایی کرد. این نسخه چند قابلیت متفاوت مثل سیستم Apple Intelligence دارد که همان هوش مصنوعی مخصوص اپل است؛ البته این شرکت می‌گوید که در ارائه قابلیت‌های این هوش مصنوعی با کمپانی OpenAI، خالق ChatGPT، همکاری دارد.

باید منتظر ماند و دید که iOS 18 با قابلیت‌های جدید خود می‌تواند توجه کاربران را به خود معطوف کند یا خیر. این نسخه از سیستم‌عامل آیفون در فصل پاییز در دسترس عموم کاربران قرار می‌گیرد.

iOS 18 استفاده از شارژرهای کم‌سرعت را به شما نشان می‌دهد

نظر یادتون نره